.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

راز ارتباط موفق

راز ارتباط موفق

کلمات می توانند بصورت دیواری غیر قابل نفوذ یا پلی ارتباطی ظاهر شوند. مهم آنست که از کلمات برای ایجاد رابطه و نه بمنظور جدا کردن افراد از یکدیگر استفاده شود.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/06/06
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

راز  ارتباط موفق
 
کلمات، قوی ترین داروئی است که نوع بشر بکار برده است. موفق ترین مدیران دارای نبوغ خاصی هستند که می توانند چکیده و جان کلام را ازمیان انبوهی از اطلاعات دریابند و آنرا به سرعت به دیگران منتقل سازند. این افراد برای بیان دقیق و صریح عقاید و نظرات از عبارات کلیدی و کارگشا استفاده می کنند.


کلمات می توانند بصورت دیواری غیر قابل نفوذ یا پلی ارتباطی ظاهر شوند. مهم آنست که از کلمات برای ایجاد رابطه و نه بمنظور جدا کردن افراد از یکدیگر استفاده شود. برای آنکه هر چه می خواهید بدست آورید، باید آنرا «بخواهید». شما باید درخواست های خود را زیرکانه و روشن بیان کنید طوری که هدف شما مشخص و راه برای رسیدن هموار گردد.
 
برای ایجاد ارتباط مفید باید بدانید چگونه سؤال کنید تا جواب ها و اطلاعات مفیدی دریافت کنید. برای این منظور چند نکته را باید همیشه در نظر بگیرید:


1_  حقایق کوچک را به دروغ های بزرگ تبدیل نکنید. مثلا وقتی چند کودک شلوغ را در کوچه می بینید میگوئید:« بچه های این زمانه بی ادب شده اند.» یا وقتی یکی از کارمندانتان بد کار میکند میگوئید: « هیچ کدام از کارمندها درست کار نمی کنند.»

2_  پیام های محدود کننده به ذهنتان نفرستید. به جای آنکه بگوئید«قادر به انجام کاری نیستید»  بگوئید «اگر میتوانستم آن کار را بکنم چه میشد؟» این سؤال باعث میشود راهها و امکانات تازه ای را بیابید و به نتایج تازه ای برسید.
 

3_  وقتی در مورد کاری صحبت میکنید چگونگی آنرا بیان کنید. با رفع ابهام باید گیر کار را برطرف کرد. مثلا کسی میگوید « من افسرده ام» این جمله اطلاعاتی به شما نمی دهد. اما اگر بپرسید« چگونه افسرده میشود» یا «چه کار می کنید که افسرده می شود» مطلب روشن تر می گردد و راه مقابله با آن زودتر پیدا می شود.

4_ اسامی را مشخص کنید که دقیقا کی و چی هستند. حتما شنیده اید که کسی میگوید «آنها مرا درک نمی کنند» باید راهی پیدا کنید که وارد دنیای واقعی شوید تا بر اوضاع مسلط شوید.


5_ بجای کلی گوئی ملاکی برای مقایسه داشته باشید. مثلا کسی به من میگوید «سمینارهای شما خیلی گران است» من میپرسم «در مقایسه با چه؟» و با سؤالت بیشتر به مطالب مشخص تر میرسیم.

 
 یادتان باشد  از بکار بردن کلماتی مانند خوب، بد، بهتر یا بدتر که نشان دهنده نوعی قضاوت است خودداری کنید. همیشه بجای «چرا» از «چه» و« چطور» استفاده کنید.

 

برای دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک کنید.

 

 فایل_انگیزشی_امروز

 


راز ارتباط موفق

ارتباط، رازهای ارتباط موفق،ارتباط موفق، صمیمت، رابطه صمیمی، ارتباط مفید، راههای ایجاد ارتباط مفید،

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.