.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

تصمیم گیری بلندترین گام موفقیت

تصمیم گیری بلندترین گام موفقیت

آنچه در زندگی می‌افتد، چه خوشایند باشد و چه مایه دردسر، با یک تصمیم آغاز می‌شود. من معتقدم در لحظات تصمیم‌گیری است که سرنوشت شما شکل می‌گیرد. تصمیم هائی که امروز و هرروز می‌گیرید، وضع امروز و سال‌های آتی شمارا مشخص می‌کند.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/04/18
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

تصمیم گیری بلندترین گام موفقیت

آنچه در زندگی می‌افتد، چه خوشایند باشد و چه مایه دردسر، با یک تصمیم آغاز می‌شود. من معتقدم در لحظات تصمیم‌گیری است که سرنوشت شما شکل می‌گیرد. تصمیم هائی که امروز و هرروز می‌گیرید، وضع امروز و سال‌های آتی شمارا مشخص می‌کند.

کسانی هستند که علیرغم تمام ناملایمات، با تصمیمات خود همه موانع را درنوردیده‌اند  و همه محدودیت‌های شرایط را شکسته‌اند و نمونه نیروی بیکران روح آدمی هستند.

 اگر تصمیم بگیریم، من و شما هم می‌توانیم زندگی خود را به‌صورت نمونه‌ای الهام‌بخش درآوریم. کافی است امروز تصمیم بگیریم که نحوه زندگی خود را در دهه آتی و بعدازآن مشخص نماییم. اگر هم برای آینده تصمیمی نگیریم، این خود نوعی تصمیم است؛ یعنی تصمیم گرفته‌اید  سرنوشت خود را به دست نگیرید و دستخوش شرایط محیط باشید.

بنیامین دیزرائیلی: «انسان زائیده شرایط نیست، بلکه خالق آن است.»


شاید بگوئید آرزویی دارید، به چیزی علاقه‌مند هستید و طالب چیزی  هستید، اما در آن مورد کاری نکنید. این نشانه قدرت نیست، بلکه دعایی ضعیف است که از ایمان قوی ناشی نمی‌شود. نه فقط باید تصمیم بگیرید که به چه هدف‌هایی مقید باشید، بلکه باید تصمیم بگیرید که چگونه فردی می‌خواهید باشید.

باید معیارهای پایه‌ای برای خود و دیگران قائل باشید. در غیر این صورت به‌زودی دچار اعمال، افکار و نوعی زندگی می‌شوید که از سطح شایستگی شما بسیار پائین تر است. بعد از تصمیم‌گیری باید پابرجا باشید و در هر شرایطی پیش روید تا سطح زندگی خود را بالاتر ببرید.

 گفته می‌شود علت ناکامی بیشتر افراد تربیت غلط والدین، نداشتن فرصت، عدم توفیق در تحصیل، سن زیاد یا کم است. اما همه این بهانه‌ها چیزی نیست جز نظام اعتقادی که محدودکننده و مخرب است.
 
هم‌اکنون تصمیمی بگیرید که شمارا در مسیری نو، مثبت و نیرومند از رشد و خوشبختی بیندازد. باید بدانید در این لحظه قادر به گرفتن تصمیمی هستید که می‌تواند با سرعت زندگی شمارا دگرگون کند.


 نیروی انفجاری تصمیم، چیزی نیست که مخصوص ثروتمندان، افراد برگزیده یا قهرمانان باشد. این نیرو همان‌قدر که در اختیار یک کارگر است در اختیار یک پادشاه هم هست. اندکی شهامت لازم است تا از آن بهره‌مند شوید.


یک‌بار و برای همیشه زندگی خود را باعظمتی که در روح شماست هماهنگ سازید و به خود اعلام کنید که «این است آنچه من هست. این است راه زندگی من. این است کاری که می‌خواهم انجام دهم و هیچ عاملی نمی‌تواند مانع رسیدن من به مقصود شود و مرا از آن منصرف کند.»


مهم نیست اگر در آغاز راه ندانید چگونه به هدف خود دست‌یابید. مهم آن است که تصمیم بگیرید و راهی برای نیل به آن پیدا کنید. اگر فقط خواست خود را مشخص کنید، خود را به عملی مقیدسازید، از خطاهای خود درس بگیرید و حاضر باشید خود را تغییر دهید، در آن صورت در شما نیروی محرکه‌ای ایجاد می‌شود که شمارا به هدف می‌رساند. همین‌که خود را ملزم به هدفی کنید، چگونگی آن خودبه‌خود رخ می‌نمایاند.


 
فرمول نهائی موفقیت


 «تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید. دست به عمل زنید. کارهای خود را بررسی کنید که شمارا به هدف می‌رساند یا نه. طرز فکر و راه‌کار خود را عوض کنید تا به نتیجه برسید.»

 
گوته: «در مورد همه نوآوری‌ها و خلاقیت‌ها یک حقیقت ابتدائی وجود دارد: از لحظه‌ای که شخص به‌طورقطع مصمم به کاری می‌شود، امداد  غیبی به کمک او می‌آیند.»


تصمیم صحیح نیروی عظیمی برای تغییر در اختیار ما قرار می‌دهد. تصمیم واقعی بیان آرزوها نیست بلکه این است که هرگونه امکان و احتمال دیگری را منتفی بدانیم و کنار بگذاریم؛ یعنی اگر تصمیم شما واقعی باشد دیگر حتی به فکر اینکه سیگار بکشید نمی‌افتید، بلکه به‌کلی آن را فراموش می‌کنید.


اغلب افراد پس از گرفتن تصمیم واقعی آرامش فوق‌العاده‌ای در خود احساس می‌کنند. وقتی هدف روشنی در پیش داشته باشیم که کمترین تردیدی در مورد آن نداریم احساس عالی به ما دست می‌دهد.

 دانلود pdf این مقاله 

 دانلود ویدیو تصمیم قاطع 

 برای دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک کنید.

 


تصمیم گیری بلندترین گام موفقیت

تصمیم گیری, موفقیت, قدرت تصمیم گیری, نقش تصمیم گیری در موفقیت, تأثیر تصمیم گیری در موفقیت، فرمول نهایی موفقیت, تصمیم گیری درست, تصمیم گیری بلندترین گام موفقیت, بلندترین گام موفقیت, اولین گام موفقیت

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.