.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

امپراطوری افکار

امپراطوری افکار

آیا تاکنون اندیشیده اید که چگونه می توانیم هر زمان که بخواهیم روحیات خود را تغییر دهیم و به خواسته‌های خود برسیم؟ آیا می توان امپراطوری افکار و تصورات درونی خویش را به دست گرفت؟ می‌رساند. تصورات درونی با دو عامل قابل‌تغییر است. نوع تصورات و نحوه ایجاد تصورات ذهنی.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/03/03
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

 امپراطوری افکار 

 آیا تاکنون اندیشیده اید که چگونه می توانیم هر زمان که بخواهیم روحیات خود را تغییر دهیم و به خواسته‌های خود برسیم؟ آیا می توان امپراطوری افکار و تصورات درونی خویش را به دست گرفت؟

 

واقعیت این است که برای تغییر روحیه، نیاز به یادآوری دردها و رنج‌ها نیست. کافی است تصورات درونی منفی را به تصورات مثبت تبدیل کنیم و این تصورات مثبت به‌طور خودکار، ما را به نتیجه موردنظر می‌رساند. تصورات درونی با دو عامل قابل‌تغییر است. نوع تصورات و نحوه ایجاد تصورات ذهنی.

 

در ذهن ما کلیدهایی است که مغز را وامی‌دارد به شکل خاصی واکنش دهد. در بعضی اشخاص تصاویری که در ذهن مجسم می‌کنند انگیزاننده است. بعضی به صدا حساسیت دارند و در بعضی لحن و نحوه ادای مطلب ایجاد انگیزه می‌کند. اگر کسی به نتیجه جالبی دست‌یافته است که می‌خواهیم آن را مدل‌سازی کنیم، به ابزار فرعی دقیق‌تری نیاز داریم تا به آنچه در ذهن او می‌گذرد دسترسی پیدا کنیم.

 

کیفیت‌های فرعی، کوچک‌ترین و دقیق‌ترین خشت بنای ساختمان تجربیات انسانی هستند. برای درک و کنترل یک تجربه تصویری، باید مشخصات دقیق‌تری چون تاریکی یا روشنی، سیاه‌وسفید بودن و یا ساکن و متحرک بودن تصاویر را داشته باشیم.

 

همین‌طور در مورد صدایی که با آن تصویر همراه است آرام است یا بلند، دور است یا نزدیک، شدید است یا ضعیف و امثال آن. همچنین تجربه لمسی ممکن است مربوط به شیئی نرم یا سفت، زبر یا لطیف و خشک یا انعطاف‌پذیر باشد.

 

مشخصه مهم دیگر یگانگی تصاویر است.

 تصویر یگانه یا (خود احساس) تصویری است که گوئی خود آن را احساس می‌کند؛ یعنی از دریچه چشم خود به آن موضوع نگاه می‌کند، با گوش خود می‌شنود و با دست خود لمس می‌کند.

تصویر بیگانه یا (دیگر احساس) آن است که گوئی از بیرون به آن نگریسته می‌شود. اگر خود را به‌صورت دیگر احساس در نظر مجسم کنید، مانند آن است که فیلمی که از شما گرفته‌اند تماشا کنید.

 

شما می‌توانید باکیفیت‌های فرعی و کنترل این مشخصات مانند یک کارگردان با کنترل مغز خود و ایجاد و تغییر هر نوع روحیه و رفتاری که متناسب با اهداف کوچک و بزرگ شماست تغییرات بنیادی در تجارب زندگی خود ایجاد کنید.

  

 بعضی از مردم به تصاویری که در ذهن دارند واکنش نشان می‌دهند. بعضی دیگر به کیفیات صوتی یا لمسی حساس‌ترند. شما باید بفهمید ذهنتان به کدام عامل حساسیت بیشتری دارد. 

 

وقتی هدف بزرگی دارید که به نظرتان بسیار دشوار است و دستیابی به آن سخت به نظر می‌رسد، اگر آن را به‌صورت تصویری کوچک مجسم کنید، احساس می‌کنید که قادر به انجام آن هستید و به‌جای گم کردن دست‌وپایتان قدم‌های مناسب برمی‌دارید. متوجه می‌شوید که تغییر تصورات درونی احساس شما را عوض می‌کند و قدم‌هایی که برمی‌دارید بهتر است.

 

شکسپیر:

«هیچ‌چیزی به‌خودی‌خود خوب یا بد نیست، فکر ما آن را خوب یا بد جلوه‌گر می‌سازد.»

 

امپراطوری شما مغز شماست.  شما می‌توانید چون پادشاهان امپراطوری خود را اداره کنید به شرطی که بر نحوه تجسم و تصورات ذهنی خود از زندگی مسلط باشید.

 

جهت دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک نمایید.

 


امپراطوری افکار

موفقیت, کنترل افکار, امپراطوری افکار, تغییر روحیه, روحیه, مدیریت تصاویر ذهنی, تصاویر ذهنی, تصویر ذهنی, افکار منفی,تغییر تصاویر ذهنی, تصاویر درونی, تصور درونی, تصورات درونی, تغییر تصورات درونی, تغییر تصویر ذهنی, کنترل تصورات ذهنی, کنترل تجسم, تصویر یگانه, تصویر بیگانه, کیفیت فرعی تصاویر, کلید ذهنی, کلید ذهن,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.