.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

جادوی جعبه رنگی

جادوی جعبه رنگی

کلمات بارها برای خنداندن و گریاندن ما بکار رفته‌اند و می‌توانند به ما زخم بزنند یا ما را التیام بخشند، به ما امید دهند یا ما را نابود سازند. با کمک کلمات است که شریف‌ترین مقاصد ما احساس و عمیق‌ترین آرزوهای ما شناخته می‌شود. کلمات نه‌تنها باعث بروز عواطف، بلکه موجب عمل می‌شوند. به راستی نقش کلمات در زندگی ما چیست؟ آیا می توان از این نیرویی جادویی برای تقویت روحیه و ایجاد انگیزه و نشاط استفاده کرد؟ چگونه می توان ازکلمات به طور مؤثری استفاده کرد؟ راز این نیروی دگرگون کننده چیست؟

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1396/08/17
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

جادوی جعبه رنگی

کلمات بارها برای خنداندن و گریاندن ما بکار رفته‌اند و می‌توانند به ما زخم بزنند یا ما را التیام بخشند، به ما امید دهند یا ما را نابود سازند. با کمک کلمات است که شریف‌ترین مقاصد ما احساس و عمیق‌ترین آرزوهای ما شناخته می‌شود. کلمات نه‌تنها باعث بروز عواطف، بلکه موجب عمل می‌شوند.

 

در طول تاریخ حیات بشر، بزرگ‌ترین رهبران و متفکران از نیروی جادوئی کلمات برای تغییر عواطف ما استفاده کرده، ما را در جهت هدف‌های خود به خدمت گرفته و سرنوشت ما را رقم‌زده‌اند. میراث ارزشمندی که اکنون به من و شما رسیده و فرصت‌هایی که امروزه به خاطر زیستن در این کشور در اختیار ماست حاصل تلاش مردانی است که کلمات جادویی‌شان به حرکت‌های نسل‌های بعد جهت داده است.

 

اگر کلمات را عاقلانه انتخاب کنید، نیروی عظیمی در اختیار شما خواهد بود.

ممکن است ندانید که کلماتی که به‌طور عادتی بکار می‌برید بر نحوه ارتباط شما با خودتان و بر احساس شما از زندگی مؤثرند. اگر یکی از تجربه‌های شادی‌بخش و خوب خود را با کلمه «بد نبود» توصیف کنید، احساس قوی شما از آن خاطره تعدیل می‌شود و استفاده محدود از کلمات آن را بی‌رنگ می‌سازد. 

 

برای اینکه زندگی خود را آگاهانه کنترل کنیم باید آگاهانه کلماتی را که می‌دانیم ارزیابی کنیم و به‌طور مداوم ذخیره لغات خود را بهتر سازیم تا این لغات ما را به جهتی که دلخواه ماست هدایت کنند، نه اینکه ما را به سمتی که نمی‌خواهیم سوق دهند.

 

کلمات دارای بار عاطفی نیز هستند.

در یک اتفاق ممکن است افراد عکس‌العمل‌های متفاوتی نشان دهند و با کلمات متفاوت احساس خود را ابراز کنند. پس اگر بتوانیم از زبان و بیان دیگری برای بیان عواطف استفاده کنیم چه احساسی خواهیم داشت؟ با تغییر کلمات احساسات ما نیز عوض می‌شود و دگرگونی‌های عظیمی در احساس و رفتار ما ایجاد می‌شود. این‌گونه کلمات را «کلمات دگرگون‌کننده» می‌نامیم. با نهایت تعجب باید گفت که تجربه‌های ما از غربال کلمات می‌گذرند و تغییر شکل می‌یابند.

 

کنفوسیوس: «شناخت انسان بدون شناخت قدرت کلمات میسر نیست.»

 

ممکن است بگویید این‌ها فقط بازی الفاظ است؛ اما اگر فقط الفاظ را تغییر دهید احساس شما تغییری نمی‌کند.  استفاده مؤثر از کلمات دگرگون‌کننده الگوهای تضعیف‌کننده ذهنی را درهم می‌شکند، موجب لبخند می‌شود، احساسات تازه‌ای ایجاد می‌کند، روحیه ما را عوض می‌کند و باعث می‌شود سؤالات هوشمندانه‌تری بکنیم.

 

کلمات دگرگون‌کننده تأثیر فراوانی بر ما و دیگران دارند و می‌توانند احساسات ما را تخفیف دهند یا تشدید کنند.

 

درواقع نکته اصلی این است که روحیه خود را در هم بشکنید. در غیر این صورت چنانچه روحیه نامطلوبی داشته باشید ممکن است چیزی بگوئید که بعداً موجب پشیمانی شما شود. بسیاری از روابط به همین دلیل خراب می شود.  این است که همیشه باید متوجه قدرت سازنده و نابودکننده کلمات باشیم.

 

برای دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک نمایید.

 


جادوی جعبه رنگی

موفقیت، رشد شخصی، قانون جذب، انگیزه، انگیزشی، فایل های انگیزشی، سعید پورندی، قرار عاشقی، عاشقانه ها، عاشقانه با خدا، هدف گذاری، جادوی جعبه رنگی, نیروی کلمات, قانون جاذبه، تغییر، نجواهای عاشقانه، ارتباط با خدا، مقاله، مقاله موفقیت، روانشناسی، کسب و کار، خوشبختی، تصمیم، روابط، تحول، صبح شاد، انگیزشی صبح,راز نیروی کلمات, جعبه رنگی, راز نیروی دگرگون کننده کلمات

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما

راه های تماس با ما:

مشاوره حضوری و غیر حضوری

دوره های آنلاین و حضوری

09172097686

info@saeedpourandi.com

کانال تلگرام

اینستاگرام

پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.