.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

در ذهن هرکس یک چراغی روشن است

در ذهن هرکس یک چراغی روشن است


دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1396/09/11
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

در ذهن هرکس یک چراغی روشن است

 

هر نظام پیچیده‌ای، خواه ماشین و خواه انسان، باید هماهنگ باشد تا حداکثر کار آیی را داشته باشد. ما انسان‌ها می‌توانیم هر رفتار مؤثری را در خود ایجاد کنیم؛ اما اگر این رفتارها با عمیق‌ترین نیازها و خواسته‌های ما ناهم‌سو و با اموری که برای ما اهمیت دارند متضاد باشند در درون ما تناقض ایجاد می‌شود و تناسب لازم برای رسیدن به موفقیت از بین می‌رود.

 

اگر کسی به کار معینی دست بزند، اما در اعماق وجود خود طالب چیز دیگری باشد به خوشبختی و رضایت نخواهد رسید. همچنین اگر کسی به هدفی برسد، اما در رسیدن به آن هدف‌ها اصول اعتقادی خود را زیر پا بگذارد سرانجام دستاوردهایش را ضایع خواهد کرد. برای رشد و تغییر باید از اهداف خویش باخبر باشیم و بدانیم چه چیزی را واقعاً موفقیت یا شکست می‌دانیم. در غیر این صورت ممکن است به همه‌چیز برسیم ولی احساس کنیم به هیچ‌چیز دست نیافته‌ایم. این نیروی عامل نهائی ارزش نام دارد.

 

ارزش به معنی نظرات و عقاید شخصی درباره درستی و نادرستی یا خوبی و بدی هر چیزی است؛ یعنی با توجه به‌نظام اعتقادی چه اموری مهم هستند.

 

نظام ارزشی، کلید نهائی درک و پیش‌بینی رفتار انسان‌هاست. شاه کلیدی است که نیروی درون را آزاد می‌کند.

 

محیط اطراف چون خانواده، دوستان، مدرسه، معلمین، همکاران، قهرمانان و ضدقهرمانانی که از طریق تلویزیون و رسانه و با استفاده از ابزار پاداش و تنبیه عقاید خود را القا می‌کنند، نقش بزرگی در تغییر ارزش‌ها و رفتار مردم‌دارند.

 

از دیگر عواملی که ارزش‌های ما را دگرگون می‌کند، هدف‌های ماست. اگر هدف شما این باشد که مرد شماره یک سازمان خود باشید ارزش دیگری برای کار و کوشش خود قائل می‌شوید. اتومبیل شما، دوستانتان و کارهایی که به انجام می‌رسانید همه بازتاب تصویر و شناختی است که از شخصیت خود دارید و نشانگر نظام ارزشی شماست. 

 

هیچ موفقیت واقعی به دست نمی‌آید مگر اینکه با نظام ارزش‌های ما مطابقت داشته باشد. مهم آن است که شما ارزش‌های موردقبول خود را بشناسید تا بتوانید خود را در سطحی عمیق‌تر هدایت کنید و انگیزه‌های بهتری به وجود آورید.

 

برای درک اهمیت ارزش‌های متفاوت روابط، کار و خانواده از دیگران بپرسید که چه چیزی در یک مورد خاص برای فرد اهمیت بیشتری دارد و دلیل اهمیت آن چیست. برای مثال می‌توان پرسید «در یک رابطه صمیمانه به چیزی اهمیت می‌دهد و چه انتظاری از طرف مقابل دارد؟» فرض کنیم پاسخ دهد «اینکه احساس حمایت کند» می‌پرسید «چرا حمایت برایتان اهمیت دارد؟» پاسخ می‌دهد «چون نشان می‌دهد که مرا دوست دارد». با ادامه سؤالات تعدادی از ارزش‌ها مشخص می‌شوند.

 

ارزش‌ها برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارند. ممکن است تفریح برای کسی به معنی خوش‌گذرانی باشد و برای یکی ورزش. ممکن است کوهنوردی برای یکی ورزش باشد و برای دیگری تلاش و کوشش. مردی که برای او غرور و احترام ارزش فوق‌العاده‌ای دارد و پیش خانواده و دوستان می‌گوید که تصمیم به ترک سیگار دارد و هرگز لب به آن نخواهد زد، زیرا برای سلامت خود و دیگران احترام قائل است. بعدازاین او هرگز سیگار نخواهد کشید، چون هر بار غرور او مانع می‌شود.

 

ارزش‌های مشترک اساس روابط صمیمانه را تشکیل می‌دهند. همبستگی بین ارزش‌های موجود باعث پایداری روابط می‌شود؛ اما ارزش‌های متفاوت باعث تیرگی روابط خواهد شد.

 

ارزش‌ها قابل‌تغییرند؛ اما این تغییرات معمولاً به‌صورت ناخودآگاه است. ممکن است نهایت تلاش خود را بکنید تا به هدفی برسید، اما پس از رسیدن، آن را بی‌ارزش یابید. دلیل این مسئله تغییر ارزش‌هاست. لذا باید همیشه به ارزش‌های خود توجه و آن‌ها را ارزیابی کنید. 

 

آشنایی با ارزش‌ها و اولویت‌بندی آن‌ها باعث تغییر تحلیل شما و درنتیجه تأمین بهتر خواسته‌های درونی‌تان می‌شود. برای اینکه در محیط خانواده یا کار خود مؤثر باشید باید چنان الگویی برای آن‌ها باشید که دارای ارزش‌های قوی و رفتار متعادل و معقول است. شما باید شخصیتی قوی، شاد و موفق داشته باشید؛ و این کار با کشف و شناخت درست ارزش‌ها و تغییر رفتار امکان‌پذیر است.

 

 برای دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک نمایید.

 


در ذهن هرکس یک چراغی روشن است

نظام ارزش ها,چراغ ذهن, در ذهن هر کس یک چراغی روشن است, سیستم ارزش ها, موفقیت, رشد شخصی, قانون جذب, هدفگذاری, قرار عاشقی, انگیزه,انگیزشی, قانون جاذبه,نظام ارزشی, شناخت ارزش ها, سلسله مراتب ارزش ها, انگیزه, انگیزشی, فایل های انگیزشی, سعید پورندی, صبح شاد, انگیزشی صبح, عاشقانه ها, عاشقانه با خدا, نجواهای عاشقانه, ارتباط با خدا, مقاله, مقاله موفقیت, روانشناسی, کسب و کار, خوشبختی, تصمیم, روابط, تغییر, تحول,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما

راه های تماس با ما:

مشاوره حضوری و غیر حضوری

دوره های آنلاین و حضوری

09172097686

info@saeedpourandi.com

کانال تلگرام

اینستاگرام

پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.