.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

دو گور برای یک نفر ـ ۱

دو گور برای یک نفر ـ ۱

همه ما غالباً حس رنجش و آزردگی را احساس کرده‌ایم. شاید کسی که احساسات ما را جریحه‌دار کرده است هرگز متوجه نشود که ضربه‌ای به احساسات درونی ما وارد کرده است و رابطه که می‌توانست به دوستی و عشق‌ورزی منتهی شود به دشمنی و رنجش و گاهی کینه‌توزی مبدل ساخته است. رسیدن به آرامش درونی هدف غایی و مطلوب برای همه ماست اما در این میان بخشش دیگران بهترین راه برای رسیدن به این وضعیت احساسی مطلوب و دلپذیر است.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/04/13
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

دو گور برای یک نفر

 قسمت اول: از رنجش تا میل به بخشش

همه ما غالباً حس رنجش و آزردگی را احساس کرده‌ایم. شاید کسی که احساسات ما را جریحه‌دار کرده است هرگز متوجه نشود که ضربه‌ای به احساسات درونی ما وارد کرده است و رابطه که می‌توانست به دوستی و عشق‌ورزی منتهی شود به دشمنی و رنجش و گاهی کینه‌توزی مبدل ساخته است. 

 

بخشیدن دیگران در بلوغ روحی روانی بسیار مهم است. گرچه تجربه شما از کسی که باعث رنجشتان شده است دردناک است، اما این چیزی بیشتر از فکر یا احساس نیست که دائم با خود می‌کشید. در این مقاله پانزده گام ساده و درعین‌حال بسیار حیاتی برای التیام زخم‌ها و رهایی از رنجش را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

۱۵ گام حیاتی برای بخشش افرادی که به شما آسیب رسانده‌اند:

گام اول ـ به مرحله بعد بروید.

گذشته تاریخ است. هیچ‌کدام از زخم‌های شما در دنیای واقعی وجود ندارند. پس اجازه ندهید در ذهنتان بمانند و لحظه‌هایتان را آشفته کنند.

 

گام دوم ـ با خداوند پیوند برقرار کنید.

با خود عهد ببندید که همیشه با خداوند در ارتباط باشید، حتی وقتی‌که امور سخت به نظر می‌رسند. اگر این کار را بکنید به جسمتان اجازه می‌دهید بالاترین هماهنگی کامل را داشته باشد.

 

 

گام سوم ـ با عصبانیت به خواب نروید.

هر شب که می‌خوابم نمی‌گذارم وقت گران‌بهایم صرف مرور چیزهایی شود که نمی‌خواهم ضمیر ناخودآگاهم به آن‌ها بپردازد. ترجیح می‌دهم در ضمیر ناخودآگاهم تصویری از یک فرد معنوی را حک کنم که در ذهنم وجود دارد.

نویل گادارد: انسان در خواب مفاهیمی از خود را در ضمیر ناخودآگاه حک می‌کند.

 

گام چهارم ـ به‌جای سرزنش دیگران خود را بشناسید.

به خودتان بگویید که می‌خواهید آزادانه عواطف تان را تجربه کنید بدون اینکه با آن‌ها برچسب «اشتباه» بزنید و آن‌ها را تعقیب کنید. با این کار یک مهارت فردی کسب می‌کنید. خودداری از سرزنش و دوری از میل به شناخت دیگران مهم هستند.

 

گام پنجم ـ از امرونهی دیگران خودداری کنید.

از افکار و فعالیت‌هایی که منتهی به امرونهی افرادی می‌شود که خود قادر به انتخاب هستند، اجتناب نمایید. فراموش نکنید شما مالک افراد دیگر نیستید. به هرگونه میل به تسلط در هر رابطه‌ای اعتنا نکنید.

 

گام ششم ـ فراموش کردن را یاد بگیرید و چون آب روان بگذرید.

کمتر دخالت کنید و به‌جای امرونهی و راهنمایی دیگران گوش کند. وقتی کسی دیدگاهی را مطرح می‌کند بگویید: قبلاً هیچ‌وقت با این دید نگاه نکرده بودم، متشکرم در مورد آن فکر می‌کنم. وقتی از دخالت دست می‌کشید تصمیم می‌گیرید چون آب روان به‌آرامی و نرمی وبی سروصدا جریان یابید و می‌بخشید.

 

گام هفتم ـ مسئول رفتار خود باشید.

عدم سرزنش به این معنی است که هرگز مسئولیت هیچ اتفاقی را به گردن کسی نیندازید، یعنی بگویید شاید ندانم چرا این‌طور احساس می‌کنم، چرا بیمارم، چرا قربانی شده‌ام یا چرا این تصادف برایم اتفاق افتاده است اما مایلم بدون هیچ احساس گناه و رنجشی بگویم من این مشکل را دارم، با آن زندگی می‌کنم و مسئول آن هستم.

قسمت دوم

نسخه کامل این مقاله را از بخش اشتراک ویژه دریافت کنید

 


دو گور برای یک نفر ـ ۱

موفقیت,رشد شخصی, قانون جذب,بخشش, عشق ورزی, دشمنی و دوستی, انگیزه, انگیزشی, فایل های انگیزشی, سعید پورندی, قرار عاشقی, عاشقانه ها, عاشقانه با خدا, هدف گذاری, قانون جاذبه, تغییر, نجواهای عاشقانه, ارتباط با خدا, مقاله, مقاله موفقیت, روانشناسی, کسب و کار, خوشبختی, تصمیم, روابط, تحول, , صبح شاد, انگیزشی صبح,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.