.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

دو گور برای یک نفر ـ۲

دو گور برای یک نفر ـ۲

بخشیدن دیگران در بلوغ روحی روانی بسیار مهم است. گرچه تجربه شما از کسی که باعث رنجشتان شده است دردناک است، اما این چیزی بیشتر از فکر یا احساس نیست که دائم با خود می‌کشید. احساسات رنجش، خشم و نفرت انرژی تضعیف‌کننده‌ای دارند که اگر به آن‌ها اجازه دهید در ذهنتان جا بگیرند، آرام‌آرام توان شما را از بین خواهند برد. در بخش دوم مقاله از دیار بخشش تا سرزمین عشق سفر می کنیم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1396/08/15
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

دو گور برای یک نفر

بخش دوم_ از دیار مهربانی تا سرزمین عشق

آنکاه که مصمم شدیم از رنجش ها رهایی یابیم, زخم هایمان را التیام بخشیم و به عشق و آرامش برسیم مسئولیت زندگی خویش را به عهده می گیریم و سفر به سرزمین عشق ورزی و مهربانی را ادامه می دهیم تا زیبایی های زندگی را لمس کنیم چرا کخ لذتی که در بخشش وجود دارد در هیچ چیز دیگر نیست.

دراین بخش از مقاله هشت گام دیگر از پانزده گام حیاتی برای رسیدن به لذت بخشش را یاد می گیریم:

 

گام هشتم ـ رنجش‌ها را رها کنید.

در یک مشاجره رنجش حاصل رفتار طرف دیگر نیست. رنجش زمانی به وجود می‌آید که میلی به پایان دادن بحث با بخشش و عشق و مهربانی ندارید. هیچ طوفانی تا ابد طول نمی‌کشد. همیشه نیروهای پنهان درونی بذر آرامش هستند. دشمنی و آشتی هرکدام زمانی دارند.

 

لائو یو: «باید زخم‌ها را با مهربانی پاسخ دهید وگرنه دشمنی‌ها به دوستی‌ها تبدیل نخواهد شد.»

 

گام نهم ـ مهربان باشید.

یک‌ ضرب‌المثل چینی می‌گوید: «اگر به دنبال انتقام باشید باید دو گور بکنید.» یعنی رنجش خود شما را از بین می‌برد.

 

گام دهم ـ بخشیدن را تمرین کنید.

وقتی در حال بحث و مشاجره هستید سعی کنید قبل از خروج از بحث ببخشید. بخشش یعنی فراموش کردن. وقتی به خاطر خودخواهی می‌خواهید برنده جنگ شوید و با دشمنی و بی‌احترامی برتر بودن خود را نشان دهید، طبیعت صلح‌طلب شما می‌خواهد آرام باشد و در هماهنگی زندگی کند. با تمرین می‌توانید مدت بحث را کاهش دهید. 

 

گام یازدهم ـ از توجه به موقعیت‌هایی که باعث آزردگی‌تان می‌شود دوری نمایید.

وقتی در سطوح عادی آگاهی یا در سطوحی پایین‌تر از آن زندگی می‌کنید، وقت و انرژی زیادی صرف پیدا کردن فرصت‌هایی برای رنجیده شدن می‌کنید. هرگز میلی به آزردگی نداشته باشید. اگر خودتان را قویاً باور داشته باشید می‌فهمید که غیرممکن است از عقاید و رفتار دیگران برنجید. 

 

 

گام دوازدهم ـ نه در گذشته که در اکنون زندگی کنید.

وقتی فکر می‌کنید بخشش سخت است دلیل آن این است که شما در حال زندگی نمی‌کنید و به گذشته اهمیت زیادی می‌دهید و بخش زیادی از انرژی و توجه خود را صرف گریه و زاری برای روزهای خوب گذشته می‌کنید که برای همیشه رفته‌اند و شاید این دلیل شاد نبودن شماست. «همه‌چیز عوض‌شده است»، «هیچ‌کس مثل سابق به همدیگر احترام نمی‌گذارند». همین انداختن مسئولیت به دوش گذشته است که باعث می‌شود شاد نباشیم.

 

گام سیزدهم ـ روزهای تاریک زندگی را با آغوش باز بپذیرید.

جهان هستی سیستمی هوشمند است و خداوند آفرینش گر آن را اداره می‌کند. پس هیچ‌چیز نمی‌تواند تصادفی بشد. اگرچه سخت است اما باید دل به دریا بزنید و اقدام کنید تا به‌جایی برسید که می‌خواهید.

 

گام چهاردهم ـ از قضاوت خودداری کنید.

وقتی دست از قضاوت برمی‌دارید و یک بیننده می‌شوید به آرامش درونی می‌رسید. با حس آرامش درونی شادتر و فارغ از هر احساس منفی آزردگی خواهید بود. پاداش این کار جذب افراد بیشتر است. یک فرد آرام، انرژی آرام‌بخش بیشتری جذب می‌کند.

 

گام پانزدهم ـ عشق بورزید.

همه ما انسان هستیم و گاهی نیز لغزش می‌کنیم و به قضاوت دیگران می‌پردازیم؛ اما این‌گونه روابط متقابل منطقی نیست. وقتی به این نقطه برسید به دیگران عشق می‌ورزید و به حس رضایت درونی دست می‌یابید.

 

توجه نمایید که اگر ثابت‌قدم باشید و دیدگاهتان را عوض کنید همه‌چیز دگرگون می‌شود. خود را در حال پایان دادن به بحث و مجادله و مهرورزی تجسم کنید. هم‌اکنون این کار را انجام دهید و رنجش‌ها را دور بریزید و این نوع واکنش را استاندارد خود در هرگونه بحثی در آینده قرار دهید.

قسمت اول

نسخه کامل این مقاله را از بخش اشتراک ویژه دریافت کنید

 


دو گور برای یک نفر ـ۲

موفقیت,رشد شخصی, قانون جذب,بخشش, عشق ورزی, دشمنی و دوستی, انگیزه, انگیزشی, فایل های انگیزشی, سعید پورندی, قرار عاشقی, عاشقانه ها, عاشقانه با خدا, هدف گذاری, قانون جاذبه, تغییر, بخشش, مهربانی, عشق ورزی, دوستی, رنجش, آرامش, آشفتگی, نجواهای عاشقانه, ارتباط با خدا, مقاله, مقاله موفقیت, روانشناسی, کسب و کار, خوشبختی, تصمیم, روابط, تحول, , صبح شاد, انگیزشی صبح,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.