.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

تصمیم گیری اولین گام بلند موفقیت قسمت 2

تصمیم گیری اولین گام بلند موفقیت قسمت 2

گوته: « در مورد همه نوآوریها و خلاقیت ها یک حقیقت ابتدائی وجود دارد: از لحظه ای که شخص به طور قطع مصمم به کاری می شود، امدادهای غیبی به کمک او می آیند.»

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1395/10/28
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

تصمیم گیری اولین گام بلند موفقیت قسمت 2


 
گوته: « در مورد همه نوآوریها و خلاقیت ها یک حقیقت ابتدائی وجود دارد: از لحظه ای که شخص به طور قطع مصمم به کاری می شود، امدادهای غیبی به کمک او می آیند.»


تصمیم صحیح نیروی عظیمی برای تغییر در اختیار ما قرار می دهد. تصمیم واقعی بیان آرزوها نیست بلکه این است که هر گونه امکان و احتمال دیگری را منتفی بدانیم و کنار بگذاریم. یعنی اگر تصمیم شما واقعی باشد دیگر حتی به فکر اینکه سیگار بکشید نمی افتید، بلکه به کلی آن را فراموش می کنید.
اغلب افراد پس از گرفتن تصمیم واقعی آرامش فوق العاده ای در خود احساس می کنند. وقتی هدف روشنی در پیش داشته باشیم که کمترین تردیدی در مورد آن نداریم احساس عالی به ما دست می دهد.


یکی از معیارهایی که مشخص میکند تصمیم ما واقعی است یا نه، عملی است که به دنبال آن تصمیم می آید.


مهارت در تصمیم گیری در اثر تمرین بدست می آید. تکرار ایجاد مهارت می کند. هر چه بیشتر تصمیم بگیرید، بیشتر متوجه می شوید که زمام امور زندگی را در کف دارید. کم کم مشکلات آینده را به عنوان فرصت هایی می بینید که زندگی تان را به سطحی بالاتر ارتقاء دهید.
 


سه نوع تصمیم است که در هر لحظه از زندگانی خود می گیریم و این تصمیمات سرنوشت ما را مشخص می کند:


1_ این که به چه اموری توجه کنیم.


2_ این که هر چیز را چگونه معنی کنیم.


3_ این که چه کنیم تا به نتایج دلخواه برسیم.


وقایع گذشته تعیین کننده سرنوشت شما نیست، بلکه سرنوشت شما بسته به تصمیم شماست که به چه چیزهایی توجه کنید و هر اتفاقی را چگونه معنی کنید وچه برنامه و ترتیبی  برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرید.

 


زندگی شبیه رودخانه ای است که بیشتر مردم بدون یک مقصد معینی وارد آن می شوند

و خود را به دست جریان آب، یعنی حوادث و رخدادها، ترسهای جاری و مشکلات می سپارند

و وقتی به انشعاب رودخانه می رسند، نمی دانند کدام مسیر را انتخاب کنند و

به جای اینکه طبق ارزش های خود زندگی کنند، توسط شرایط محیط اینسو و آنسو رانده می شوند و

وقتی به سرازیری سقوط می رسند تازه می فهمند که دیر شده است.

اگر به مشکلات فعلی خود توجه کنید می بینید اگر قبل از آن که به مرحله سقوط برسید

تصمیم بهتری می گرفتید از همه مشکلات جلوگیری می شد.


همیشه مقصد خود را پیشاپیش تعیین کنید و طرح ونقشه ای در دست داشته باشید که در مسیر زندگی بتوانید درست تصمیم بگیرید.
 


در ساختمان ذهن شما نظام داخلی برای تصمیم گیری وجود دارد. این نظام همچون نیروئی نامرئی در هر لحظه از زندگی، افکار، اعمال و احساسهای ما را هدایت می کند. این نیرو بیشتر در شعور ناخودآگاه متمرکز است و نحوه ارزیابی ما را از هر چیز کنترل می کند.


این نظام از پنج جزء ترکیب یافته است:


 1_ اعتقادات اساسی و شعور ناخودآگاه، 2_ ارزش ها، 3_ چهارچوب های مرجع، 4_ سؤالات عادتی که از خود می پرسیم و 5_ وضعیت روحی که در آن لحظه در آن قرار داریم.


 ارتباط هماهنگ این پنج عامل نیرویی به وجود می آورد که موجب انجام و یا جلوگیری از انجام عمل می گردد، ما را به پیش بینی و یا نگرانی  از آینده وا می دارد، سبب می شود خود را مورد علاقه یا نفرت حس کنیم، و میزان کامیابی ما را مشخص می نماید. علت کارهائی که می کنیم، و کارهائی که می دانیم باید انجام دهیم و نمی دهیم در همین نیرو نهفته است.

 


با تغییر هر یک از این عوامل پنجگانه: اعتقادات، ارزش ها، مرجع ها، پرسش ها و اوضاع روحی، بلافاصله تغییر قابل ملاحظه ای در زندگی شما ایجاد می شود. بویژه که تغییر این عوامل مبارزه با معلول نیست، بلکه رفع علت است. اگر پرخوری می کنید علت آن غذا نیست، بلکه مشکل از ارزش ها و باورهای شماست.
شما می توانید نظام فعلی خود را کنار بگذارید و هر لحظه که بخواهید بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید. ما ناچار نیستیم اجازه دهیم مطلب غلطی که از گذشته ها در ذهن ما برنامه ریزی شده اند، حال و آینده ما را تباه گردانند.

 

 


یادتان باشد از تصمیم گیری های غلط نترسید. بهتر است نرمش و انعطاف داشته باشید و از از آنها درس بگیرید و برای تصمیم گیری های بهتر استفاده کنید. بخاطر داشته باشید موفقیت در واقع ثمره قضاوت صحیح است. قضاوت صحیح ناشی از تجربه، و تجربه غالبا ثمره قضاوت غلط است.
استفاده از تجربه های دیگران نیز میتواند به عنوان الگویی برای موفقیت مالی، ارتباطی، شغلی، سلامتی، و سایر جنبه های زندگی مفید واقع شود.

 


قطعا در رودخانه زندگی چند تخته سنگ هم وجود دارد. مهم این است که وقتی به مشکلی برخوردید، بخاطر این شکست به سر خود نزنید. به یاد داشته باشید که در زندگی شکست وجود ندارد، بلکه فقط نتیجه موجود است. اگر به نتیجه ای رسیدید که دلخواه شما نیست، از آن تجربه درسی بگیرید و سعی کنید در آینده تصمیمات بهتری بگیرید.
 

 فرمول موفقیت نهایی دارای چهار مرحله است: اول اینکه بطور قطع مشخص کنید که در زندگی چه می خواهید، و هدف روشنی برای خود در نظر بگیرید. دوم اینکه تصمیم بگیرید که قدمهای بزرگی برای رسیدن  به هدف بردارید و دست به عمل بزنید. سوم اینکه اقدامات خود را کنترل کنید تا ببینید کارهایی که می کنید مفید و مؤثرند یا نه.  چهارم اینکه طرز فکر و شیوه خود را تغییر دهید تا به هدف دلخواه خود دست یابید.

 


برای موفقیت باید به دراز مدت توجه داشته باشید. نه موفقیت و نه شکست هیچیک یک شبه ایجاد نمی شود. تصمیم به مقید شدن به اهداف دراز مدت از هر تصمیم دیگری مهم تر است.


در موقعیت های دشوار به یاد داشته باشید که رحمت خداوند ممکن است تأخیر داشته باشد، اما حتمی است. با پایمردی همه امور غیر ممکن، ممکن می شود. هیچ فصلی همیشگی نیست. در زندگی  دوره هایی برای کاشت، برداشت، استراحت و تجدید حیات وجود دارد. زمستان هم زیبایی های خود را دارد. میتوان در انتظار فصل دیگر بود یا از آن فصل خاطره ای به یاد ماندنی ساخت.

 


پنج دستور برای تقویت تصمیم گیری:


1_ نیروی واقعی تصمیم را به یاد داشته باشید.

تصمیم گیری وسیله ای برای دگرگونی و انجام تغییر است. معیار یک تصمیم واقعی آنست که دست به عمل زنید.

2_توجه کنید که مشکل ترین مرحله در رسیدن به هدف، گرفتن تصمیم واقعی و مقید بودن به آنست. هوشمندانه اما سریع تصمیم بگیرید. افرادی که سریع تصمیم می گیرند ارزش های روشنی برای خود دارند و می دانند که در زندگی چه می خواهند  و مرتبا از این شاخه به آن شاخه نمی پرند.

3_ فراوان تصمیم بگیرید. قدرت تصمیم گیری با  تمرین زیاد می شود.

4_ از تصمیم های خود درس بگیرید. باید شهامت داشته باشید و وقتی اتفاقی که نباید می افتاد افتاد، بجای لطمه زدن به خودتان از آن درس بگیرید. شکست موهبتی الهی است برای آموختن درسی جدید.

 

5_ به تصمیمات خود پایبند باشید، اما برای تغییر شیوه خود همیشه آمادگی داشته باشید. در عقاید خود خشک نباشید و قابلیت انعطاف داشته باشید.
بدانید که این تصمیم های شماست که سرنوشتتان را می سازد، نه شرایط شما.

 


اگر شما تصمیم داشته باشید از دیوارها بگذرید می توانید از آنها بالا روید، آنها را خراب کنید، سوراخ کنید، و یا دری در آنها پیدا کنید. هیچ دیواری  نمی تواند در مقابل اراده انسانی  مقاومت کند. روح انسانی تسخیر ناپذیر است، اما اراده به پیروزی، تغییر مسیر زندگی و مسلط بودن به آن، فقط هنگامی ایجاد می شود که تصمیم بگیرید و باور کنید که هیچ مشکل و مانعی نمی تواند مانع شما شود.


تصمیم گیری اولین گام بلند موفقیت قسمت 2

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما

راه های تماس با ما:

مشاوره حضوری و غیر حضوری

دوره های آنلاین و حضوری

09172097686

info@saeedpourandi.com

کانال تلگرام

اینستاگرام

پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.