.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

اهرم رنج و لذت

اهرم رنج و لذت

رابینز:« راز موفقیت آنست که بدانید چگونه از نیروهای رنج و لذت استفاده کنید و نگذارید این نیروها شما را در اختیار بگیرند. اگر چنین کنید بر زندگی مسلط می شوید، در غیر این صورت زندگی بر شما مسلط خواهد شد».

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1396/07/10
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

 اهرم رنج و لذت _ قدرتمندترین نیروی تغییر

کارهای انسان اتفاقی نیست بلکه دارای دلیلی است.  دلایل کار ممکن است برای ما روشن نباشد، اما بی‌تردید نیرویی در پس هر یک از اعمال انسانی وجود دارد. نیرویی که بر شما تسلط دارد و تا پایان حیات نیز با شما خواهد بود. این نیروی رنج و لذت است. در حقیقت هر کاری که می‌کنیم یا برای اجتناب از رنج است و یا برای کسب لذت


رابینز: «راز موفقیت آن است که بدانید چگونه از نیروهای رنج و لذت استفاده کنید و نگذارید این نیروها شمارا در اختیار بگیرند. اگر چنین کنید بر زندگی مسلط می‌شوید، در غیر این صورت زندگی بر شما مسلط خواهد شد».

 

چه‌بسا افراد، از دگرگونی‌هایی که می‌خواهند در زندگی‌شان ایجاد کنند سخن می‌گویند، اما قادر به انجام آن‌ها نیستند. این افراد سرخورده می‌شوند، حتی از دست خود عصبانی می‌شوند، چون می‌دانند که باید کاری بکنند لیکن نمی‌توانند خود را وادار به انجام آن کنند. علت این است که سعی در تغییر رفتار خود دارند که معلول است و به رفع علت نمی‌پردازند.

درواقع این افراد مسامحه می‌کنند، یعنی درعین‌حال که می‌دانند باید کار معینی را به انجام برسانند، از انجام آن خودداری می‌کنند، به‌این‌علت که انجام دادن کار دردناک‌تر از انجام ندادن آن است. در بیشتر افراد ترس از شکست قوی‌تر از میل به موفقیت است. اغلب افراد سعی می‌کنند به آنچه دارند بچسبند تا اینکه خود را به‌زحمت و خطر بیندازند تا به آنچه واقعاً در زندگی می‌خواهند برسند.

 

چرا مردم می‌توانند رنج را تحمل کنند و بااین‌وجود تغییری در زندگی خود ندهند؟ علت این است که به‌قدر کافی  رنج را احساس نکرده‌اند یعنی به‌اصطلاح به آستانه رنج نرسیده‌اند. مکن است برای شما هم‌زمانی رسیده باشد که بگویید «دیگر بس است، دیگر فلان کار تکرار نخواهد شد، فلان چیز باید تغییر کند».


در چنین لحظاتی  اگر با خود بیندیشید که ایجاد تغییرات، چه لذت‌ها و خوشی‌هایی عظیمی به دنبال دارد، با نیرومندی بیشتری دست به عمل خواهید زد. بسیاری از تجربه‌های لذت‌بخش یا عذاب‌آور، زندگی شمارا شکل می‌دهند. اینکه شما مواد مخدر را مایه لذت یا رنج می‌دانید مسلماً در سرنوشت شما تأثیر گزار است؛ اما آیا مرتبط ساختن رنج‌ها و لذت‌ها با موضوعی می‌تواند بر زندگی ما اثرگذار باشد؟

 

اگر رنج شدیدی را با هرگونه الگوی رفتاری یا عاطفی همراه سازیم، به هیچ قیمتی به‌سوی آن نخواهیم رفت. با دانستن این موضوع  می‌توانیم از نیروی رنج و لذت برای ایجاد هر نوع تغییر در زندگی خود استفاده کنیم، خواه این تغییر، رفع دودلی و بی تصمیمی  باشد یا ترک اعتیاد.

 

لرد چستر فیلد: «آنچه به‌صورت رنج و لذت در نظر شما جلوه‌گر می‌گردد تعیین‌کننده سرنوشت شماست».

 

آنچه محرک رفتارهای ماست، واکنش غریزی در برابر رنج و لذت است، نه محاسبه اندیشمندانه. درواقع محرک رفتار ما آن چیزی نیست که عقلا می‌دانیم، بلکه چیزهایی است که در نظام عصبی به‌عنوان رنج و لذت به امور نسبت می‌دهیم

 

هرگاه در شرایط شدید روحی قرار بگیریم احساسی قوی از رنج یا لذت در ما ایجاد شود، در آن صورت هر عاملی که به‌طور مداوم تکرار شود در ذهن ما به‌صورت تداعی ذهنی ثبت می‌گردد و در آینده هر موقع آن عامل  معین وجود داشته باشد، آن حالت قوی روحی  در ما ایجاد می‌شود.

 

برای دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک کنید.

 

 


اهرم رنج و لذت

موفقیت, دهکده جهانی موفقیت, اهرم رنج و لذت, رنج و لذت, استانه رنج, رابینز, اهرم رنج و لذت آنتونی رابینز, تحمل رنج, نیروی محرکه رنج و لذت,سرنوشت, محرک رفتارها, تداعی عصبی, تغییر, ایجاد تغییر, رنج و خوشی, خوشی های کوتاه مدت,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما

راه های تماس با ما:

مشاوره حضوری و غیر حضوری

دوره های آنلاین و حضوری

09172097686

info@saeedpourandi.com

کانال تلگرام

اینستاگرام

پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.