.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

علم تداعی عصبی شرطی

علم تداعی عصبی شرطی

اگر من و شما بخواهیم رفتار خود را تغییر دهیم، تنها راه ممکن، این است که احساس رنجی فوری و غیر قابل تحمل را با رفتار گذشته و احساس لذتی فوری و فوق العاده را با رفتار تازه همراه سازیم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1396/12/06
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

در طول زندگی همه ما شیوه هایی برای تفکر و رفتار برگزیده ایم تا از رنج ها دوری کنیم و به سوی لذت ها و خوشی ها جلب شویم. چنانچه بخواهیم این شیوه ها را تغییر دهیم، باید شش قدم ساده را برداریم تا سرانجام راه مستقیمی را از رنجها به سوی لذت ها پیدا کنیم که ما را نیرومند گرداند.شش قدم تداعی عصبی شرطیقدم اول: مشخص کنید که چه می خواهید و چه عاملی مانع شماست.

اولین قدم برای تغییر آنست که ببینیم واقعا چه می خواهیم، و در نتیجه هدفی در نظر داشته باشیم که به سوی آن حرکت کنیم. در ضمن باید موانع خواسته ها را بشناسیم. آنچه همیشه مانع ایجاد تغییر می شود اینست که ایجاد تغییر در نظر ما مستلزم رنج بیشتری است.قدم دوم: ایجاد انگیزه: رنجهای حالت فعلی و لذت های تغییر را در نظر آورید.

در انجام تغییر مسأله توانائی مطرح نیست، آنچه همیشه مطرح است وجود انگیزه است. تنها راه بوجود آوردن تغییر اینست که آنرا امری فوری بدانیم. در این صورت به انجام آن مجبور می شویم. نکته اساسی آن نیست که قادر به تغییر باشیم، مهم آنست که کار انجام دهیم.قدم سوم: الگوهای محدود کننده را خراب کنید.معمولا ما روش های ثابت و مشخصی برای زندگی داریم که بر اساس الگوهای فکری خاص ماست. اما گاهی باید راه و روش خود را عوض کنید. شما باید الگوهای فکری خود را بشناسید و راههایی را انتخاب کنید که شما را به سوی اهداف دلخواه هدایت کنند، نه اینکه ترس و ناکامی به بار آورند. اگر راههای قبلی را بروید طبعا به نتایج قبلی می رسید.قدم چهارم: ایجاد الگوهای تازه و نیروبخش

علت اینکه تغییر رفتاری بسیاری از مردم پایدار نمی باشد آنست که بسیاری از مردم رفتارهای جدیدی را جایگزین رفتارهای قبلی نمی کنند. تمام الگوهای عصبی و روانی دارای یک هدف هستند و آن اجتناب از درد و رنج و کسب لذت و خوشی است. اگر یاد بگیرید که عادت معینی از آلام و رنجهای شما می کاهد و به شما لذت می دهد، ممکن است بارها به آن عادت برگشت کنید، مگر اینکه راه بهتری پیدا کنید که آن احساسات مطلوب را در شما ایجاد کند.قدم پنجم: الگوهای تازه را شرطی کنید تا به صورت عادت ثابت درآیند.


ساده ترین راه شرطی کردن استفاده از شیوه تکرار است تا اینکه مسیر عصبی تازه ای تشکیل شود. با تکرار زیاد الگوی تازه، به سرعت ناراحتی شما رفع و لذت جایگزین آن می شود. اگر الگوی تازه با احساسات بیشتر همراه شود جاده عصبی تازه با قدرت بیشتری آماده می شود و بالاخره به صورت یکی از رفتارهای عادتی شما در می آید. توجه کنید که ما هرگونه رفتاری را می توانیم در اثر تکرار زیاد و شدت عواطف در خود شرطی کنیم.

 

قدم ششم: الگوی تازه را آزمایش کنید:

بعد از انجام این مراحل آخرین قدم باقی مانده اینست که  آنرا آزمایش کنید تا معلوم شود که در آینده کار خواهد کرد یا نه. برای اینکار در آئینه خیال خود را در موقعیت هایی ببینید که موجب بروز رفتار گذشته شده است. ببینید باز هم آن رفتار گذشته را انجام می دهید. اگر الگوهای تازه دوام و پایداری کافی نداشتند به قدم اول برگردید و یک به یک آنها را بررسی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید و تغییر مورد نظر را ایجاد کنید و عادات و عواطف مطلوب را، در خود یا دیگران، جایگزین عادات و احساسات نامطلوب نمایید.

 

 لطفا برای دریافت نسخه کامل این مقاله اینجا کلیک نمایید.

 


علم تداعی عصبی شرطی

موفقیت, رشد شخصی, قانون جذب, انگیزه, انگیزشی, فایل های انگیزشی, سعید پورندی, قرار عاشقی, ویدئو موفقیت,تداعی عصبی شرطی, عاشقانه با خدا, هدف گذاری, قانون جاذبه, تغییر, نجواهای عاشقانه, ارتباط با خدا, مقاله, مقاله موفقیت, آهنگ انگیزشی، روانشناسی, کسب و کار, خوشبختی, تصمیم, روابط, تحول, صبح شاد, انگیزشی صبح,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

علم تدابیر عصبی شرطی

لطفا یک مثال عینی و عملی مثلا در رابطه با بدست آوردن شغل یا پول به صورت مرحله به مرحله میشه بزنید

نویسنده : مریم حلیمی

پاسخ : سلام و سپاس. در نسخه های آتی این مقاله درخواست شما درنظر گرفته می شود. شاد و پیروز باشید

خیلی خیلی عالی و کاربردی بود متشکرم

نویسنده : fatemeh


نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.