.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

اهداف فانوس راه زندگی

اهداف فانوس راه زندگی

مهمترین کاری که برای رسیدن به هدف بکنید اینست که به محض تعیین هدف، بلافاصله حرکتی برای رسیدن به آن انجام دهید. هرگز اهداف خود را روی زمین نگذارید مگر اینکه عمل مثبتی را در جهت رسیدن به آن انجام داده باشم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/11/14
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

غول درون-تعیین هدف

2
حال که با اهمیت تعیین هدف در زندگی آشنا شدیم انواع هدف و روش های هدف گذاری رابینز را با هم مطالعه می کنیم.
اکنون قدم اول را بردارید:


اکنون نادیدنی ها را به دیدنی ها و رؤیاها را به سرنوشت تبدیل کنید. این کار را در چهار زمینه انجام دهید:


1_ هدف های مربوط به رشد شخصی
2_ هدف های شغلی و اقتصادی
3_ هدف های تفریحی و ماجراجویانه
4_ هدف های خیرخواهانه.


در مورد هر زمینه فکر کنید و هر چه به نظرتان می آید بنویسید. مدام از خود بپرسید:« اگر میدانستم هر چیزی را که بخواهم به دست می آورم  چه چیزهایی را می خواستم؟ اگر می دانستم هرگز شکست نمیخورم به دنبال چه هدفی می رفتم؟» به چگونگی ها فکر نکنید. فقط سعی کنید بفهمید میل وآرزوی واقعی تان چیست؟ هم اکنون خود را در موقعیت فکری لازم قرار دهید به طوری که مطلقا ایمان و اطمینان داشته باشید که قادر به انجام هر کاری هستید. برای خود هیچ محدودیتی قائل نشوید.


1_ هدفهای مربوط به خودسازی:


قدم اول: هر تغییری را که می خواهید در خود به وجود اورید روی کاغذ بیاورید. در مورد وضعیت جسمی و تناسب اندام،توسعه فکری اجتماعی، زمینه های احساسی، ویزگی های رفتاری، فعالیت های انسان دوستانه و ارتباط با خداوند هر چیزی که به ذهنتان می رسد بنویسید و جلو جریان فکر خود را نگیرید. دست کم پنج دقیقه راجع به هدفهایتان فکر کنید و بدون توقف بنویسید.  احمق باشید، دیوانه باشید، بچه شوید، چون گاهی همین نظرات غیر عادی نتایج بزرگی به بار می آورند.

 


قدم دوم: اکنون برای این هدف ها مهلت معینی در نظر بگیرید. هدف ها رؤیاهایی هستند که باید در زمان معینی عملی شوند. یعنی تعیین زمان موجب می شود نیروهای خودآگاه و ناخودآگاه شما در جهت تحقق هدف های مزبور به کار بیفتند.
قدم سوم: اکنون مهمترین هدف یک ساله خود را انتخاب کنید، دو دقیقه وقت بگذارید و در یک پاراگراف دلیل خود را برای خواسته تان بنویسید.. اگر دلایل محکم و قوی برای انجام کاری در دست داشته باشیم همیشه می توانیم راهی برای چگونگی انجام آن پیدا کنیم.


2_ هدف های شغلی و اقتصادی:


قدم اول: کلیه خواسته های خود را در زمینه شغلی، اقتصادی، بازرگانی و مالی روی کاغذ بیاورید. می خواهید درآمد سالانه تان چقدر باشد؟ برای اداره امور مالی خود چه هدف هایی دارید؟ در چه زمینه هایی مایل به سرمایه گذاری هستید؟ مایل هستید در محیط کارتان چه خدماتی ارائه دهید؟ می خواهید به چه پستی نائل شوید؟


قدم دوم: برای هدف هایتان زمان تعیین کنید. توجه کنید آنچه مهم است اینست که خود را مطلقا نسبت به این هدف ها پایبند بدانید.


قدم سوم: مهم ترین هدف یکساله خود را تعیین کنید و در یک پارگراف بنویسید چرا می خواهید خود را به این هدف ملزم کنید. دلایل محکم و قانع کننده ای برای آنها پیدا کنید.


3_ هدف های تخیلی و ماجراجویانه:


اگر از نظر مالی هیچ گونه مضیقه و محدودیتی نداشته باشید چه چیزهایی برای خود تهیه می کنید؟ چه کارهایی انجام می دهید؟ در این جهان چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارید؟


قدم اول: پنج دقیقه وقت صرف کنید و هر آرزویی که در دل دارید بنویسید. چه چیزی را مایلید بسازید، ایجاد کنید یا بخرید؟  در چه مراسمی دوست دارید شرکت کنید؟ ایا دلتان می خواهد با یکی از بازیگران معروف یا ورزشکاران ملاقات کنید؟


قدم دوم: مانند موارد قبلی برای اهدافتان زمان تعیین کنید.


قدم سوم: دلایل خود را شرح دهید. اگر برای هدفی دلایل قوی و محکمی نداشتید آن را تغییر دهید.


4_ هدف های خیرخواهانه:


این اهداف ممکن است الهام بخش تر از بقیه باشند و شوق و انگیزه بیشتری در شما ایجاد کنند. زیرا با تعقیب اینگونه هدف هاست که می توانید اثری از خود بجا بگذارید که زندگی دیگران را واقعا دگرگون کند. پنج دقیقه فکر کنید و سپس هدف های خود را بر روی کاغذ بیاورید. برای آنها زمان تعیین کنید و مهمترین آنها را که می خواهید در یک سال اینده به آن دست یابید انتخاب کنید. دلایل خود را برای رسیدن به آن هدف در زمان یک سال بنویسید.


هر روز به این هدف ها نگاه کنید. آنها را در معرض دیدتان قرار دهید تا مدام به خودتان یاداوری کنید. تصمیم بگیرید که به دنبال آن هدف ها باشید و این کار را از همین لحظه شروع کنید.


برای اینکه رسیدن به هدف بطور قطع تضمین شود، باید پیشاپیش ذهن خود را طوری شرطی کنید که از رسیدن به هدف ها لذت زیادی احساس کنید. حداقل روزی دو بار باید هدف های مورد نظر را مجسم کنید و لذتی که از نیل به آن اهداف ارزشمند خواهید برد به تصور درآورید. توجه دائمی به اهداف پیوندهای عصبی بین وضعیت فعلی و آتی شما ایجاد می نماید و در اثر ایجاد کیفیت شرطی در شما اطمینانی کامل نسبت به موفقیت بوجود می آورد. و این ایمان شما را به موفقیت می رساند. برای اینکه زودتر به اهداف تان برسید از تجارب دیکران استفاده کنید. پس از همین امروز شروع کنید.


ویکتور هوگو: « هیچ چیز به اندازه رؤیا در ساختن آینده مؤثر نیست. مدینه های فاضله امروز، واقعیت های فردایند. »  

فایده هدف گذاری:


تعقیب یک هدف موجب جریانهای زنجیره ای دیگری می شود که ممکن است پیامدهایی بهتر و بزرگتر از هدف و مقصود اولیه داشته باشد. رسیدن به هدف ها بخودی خود باعث خوشبختی درازمدت نمی شود، بلکه شخصیت شما از طریق تعقیب هدف ساخته می شود. برای رسیدن به هدف ناچار باید موانعی را از سر راه بردارید و این کار به شما احساسی عمیق و پایدار از کمال و موفقیت می دهد.

بنابراین شاید اساسی ترین سؤال اینست که «چگونه فردی باید باشیم تا به خواسته های خود برسیم؟» لطفا اندکی وقت صرف کنید و طی چند سطر توضیح دهید چه خصوصیات اخلاقی، مهارت ها، توانائی ها، اعتقادات و طرز فکری باید داشته باشید تا به همه هدف هایی که تاکنون یادداشت کرده اید دست یابید.


مهمترین قدم:


مهمترین کاری که برای رسیدن به هدف بکنید اینست که به محض تعیین هدف، بلافاصله حرکتی برای رسیدن به آن انجام دهید. هرگز اهداف خود را روی زمین نگذارید مگر اینکه عمل مثبتی را در جهت رسیدن به آن انجام  داده باشم.


تصمیم واقعی انست که عمل در پی داشته باشد و آن عمل از هم اکنون باید آغاز شود. در مورد هر یک از چهار هدف یک ساله باید هر روز حداقل یکبار احساس پیشرفت و موفقیت کنید.


رسیدن به یک هدف هیچ ارزشی نخواهد داشت، مگر اینکه پیش از رسیدن به آن هدف های تازه تر و بزرگتری برای خود در نظر گرفته باشید.


به محض نزدیک شدن به هدف مورد نظر بلافاصله هدفی والاتر و تازه تر برای خود معین کنید. با اینکار احساس کمال به نرمی به احساس انتطار و الهامی تازه مبدل می شود و شخص را به رشد دائمی مقید می کند. رسیدن به آسایش و راحتی هدف نهایی نیست.زیرا در اینصورت نیروی محرکه و شوق پیشرفت از بین می رود و انسان راکد می شود.

باید بدانید هدف غائی خدمت و خیرخواهی است. پیدا کردن راهی برای کمک به دیگران خصوصا آنان که دوستشان داریم چیزی است که می تواند برای همه عمر الهام بخش ما باشد.

ذهن خود را برای موفقیت برنامه ریزی کنید:
وقتی اهدافتان را تعیین کردید مانند یک تانک زره پوش در خود احساس قدرت و اطمنان کنید و خود را متعهد کنید و هدف های تازه خود را بارها و بارها مجسم کنید تا متجلی شوند.

خود انگیزه های خویشتن را طراحی کنید و همه امکانات را بکار گیرید تا هدف های خود را به نتیجه برسانید.


اهداف فانوس راه زندگی

موفقیت،آموفقیت،بدشانسی،خوش شانسی،کلید رسیدن به شادی،روحیه،, شادی ,آرامش ,خوشبختی ,نشاط ,آموزش سعید پورندی

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.