.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

پنج کلید خوشبختی

پنج کلید خوشبختی

زندگی هر چه بخواهی همان را به تو می دهد. اگر یک دلار بخواهید، یک دلار گیرتان می آید. اگر در پی شادمانی باشید به آن می رسید. اگر یادبگیرید روحیات خود را کنترل کنید می توانید همه چیز را تغییر دهید و به هر آنچه می خواهید برسید.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/11/17
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

 

 
پنج کلید خوشبختی


شما می توانید با تغییر روحیه و تصورات ذهنی، از امکانات خود استفاده کنید تا به موفقیت برسید. اما توانائی همیشه به معنی استفاده از آن نیست. داشتن افکار مثبت برای شروع، خوب است اما کافی نیست. تفکر مثبت باید همراه انضباط باشد تا به نتایج مطلوب برسد. بزرگترین زیان تفکر منفی از بین رفتن انضباط است و اگر انضباط نباشد هدف نیز از بین می رود.


زندگی هر چه بخواهی همان را به تو می دهد.

 

اگر یک دلار بخواهید، یک دلار گیرتان می آید. اگر در پی شادمانی باشید به آن می رسید. اگر یادبگیرید روحیات خود را کنترل کنید می توانید همه چیز را تغییر دهید و به هر آنچه می خواهید برسید.


اولین کلید خوشبختی آنست که بدانید چگونه با یأس و دلسردی مبارزه کنید. اگر می خواهید به آنچه استحقاقش را دارید برسید، هر کاری از دستتان برمی آید بکنید، هر چه می توانید ببینید، بشنوید و یاد بگیرید با یأس و دلسردی مبارزه کنید. برای موفقیت در دراز مدت باید ناکامی ها را نظم دهید.

 
موفقیت مجموعه ناکامی ها است. افراد دو دسته اند: کسانی که بر ناکامی ها فائق آمده اند و کسانی که می گویند کاش بر ناکامی های خویش غلبه می کردیم. دلیل شکست عدم غلبه بر دلسردی هاست. باید آنقدر بر ناکامی ها غلبه کنید تا پیروز شوید. افراد موفق می دانند چگونه با مشکلات مبارزه کنند و راههای تازه ای بیابند. آنها می دانند که موفقیت آنی روی دیگر سکه ناکامی است.

 

برای مسائل جزئی خود را ناراحت نکنید و بدانید همه مسائل جزئی است.

 
دومین کلید اینست که از پاسخ منفی نهراسید. سیلوستر استالونه بازیگر معروف هنگامی که در اولین فیلم خود بازی کرد بیش از هزار بار جواب منفی شنیده بود. شما چندبار می توانید این « نه » ها را تحمل کنید. چندبار از ترس نه شنیدن منصرف شده اید؟ «نه» فقط یک کلمه است. قدرت این کلمه ناشی از تصورات ما و ناتوانائی هائی است که در خودمان وجود می آوریم.

 
هیچ موفقیتی بدون پاسخ های منفی بدست نمی آید. پاسخ های منفی را با آغوش باز بپذیرید. صبوری و درس گرفتن از آنها شما را به خواسته هایتان می رساند.

 

سومین کلید آنست که بتوانید فشار مالی را تحمل کنید. پول می تواند موجب حسد، طمع، فریب، و خودبزرگ بینی شود و احساسات را از بین ببرد و دوستانتان را از شما درو کند. همیشه ده درصد درآمدتان را پس انداز کنید. با اینکار پول برایتان ارزش بیشتری می یابد و میتوانید چیزهائی را که از زندگیتان کم می شود جایگزین کنید و نشان می دهد درآمد شما بیشتر از حد نیاز است.

 ازهمین لحظه شروع کنید. پس انداز حکم بذری را دارد که برای کشت سال بعد نگهداری می کنید. باید راهی پیدا کنید و آنرا سرمایه گذاری کنید. شما میتوانید به خانواده فقیری کمک کنید.

 رضایت خاطری که از کمک به دیگران بدست می آید با هیچ قیمتی قابل خریداری نیست.

 
ده درصد دیگر را برای بدهی ها و ده درصد برای سرمایه گذاری اختصاص دهید و با هفتاد درصد بقیه زندگی خود را اداره کنید. باید از پول نیز مانند سایر امکانات به صورت هدفدار استفاده کنید و بتوانید با فشار مالی مقابله کنید و نگذارید روحیات شما را ضعیف کند.

 

 
چهارمین کلید خوشبختی این است که به آسایش خاطری که  دارید قانع نشوید. راحتی می تواند اثرات مخربی در زندگی داشته باشد و شما را از تلاش و خلاقیت باز دارد. اگر در زندگی رو به بالا حرکت نکنید ناچار به سرازیری می افتید.

 

ری کراک بنیانگذار مک دانلد: « میوه تا تازه است رشد می کند، وقتی رسید پلاسیده می شود. شما تا زمانی که سبز باشید می توانید رشد کنید. »

 

هر اتفاقی می تواند فرصتی برای رشد و یا دلیلی برای زوال باشد. بازنشستگی را می توان به صورت فرصتی برای تلاش بیشتر و زندگی پربارتر دید، یا پایان زندگی شغلی. هر موفقیتی را می توان زمینه ای برای موفقیت های بیشتر در نظر گرفت یا ایستگاهی برای استراحت. اگر آن را محل استراحت بدانید به احتمال زیاد نمی توانید مدت درازی به آن تکیه کنید.

 
سعی کنید همیشه خود را با هدف های خود مقایسه کنید نه با دوستان و همقطاران خود. همیشه کسانی بیشتر از شما دارند و عده ای کمتر از شما. ببینید قابلیت های شما چیست و خواسته هایتان کدام است. حتی الامکان از شرکت در جلسات دوستانه ای که به غیبت و به رخ کشیدن اخلاق و عادات و وضع مالی می گذرد خودداری کنید. این کار شما را از توجه به زندگی خصوصی خود باز می دارد و نمی گذارد کار خودتان را بکنید وهدف ها را دنبال کنید.


رولینگ تاندر متفکر هندی: «تنها با نیت خیر صحبت کنید.» خودتان تلاش کنید و زندگی خاص خود را تشکیل دهید و با دیگران متفاوت باشید.

 

آخرین کلید خوشبتی اینست که همیشه بیش از آنچه می گیرید، بدهید. این ضامن سعادت حقیقی است.

راز زندگی بخشش است. سخاوت به زندگی معنا می دهد. رمز موفقیت در هر رابطه ای اینست که پیشقدم شوید و از خود مایه بگذارید و به بخشیدن ادامه دهید. نه متوقف شوید و نه منتطر  گرفتن باشید. اگر بخواهید حساب نگه دارید، بازی را باخته اید. یعنی می ایستید و می گوئید «من یک قدم برداشتم حالا نوبت اوست» و اینجا بازی تمام می شود.

 
 بخشش مانند تخمی است که باید آنرا بپاشید، آب دهید، کود دهید، و مراقبت کنید و صبور باشید تا اینکه روزی ثمر دهد. ممکن است ثروتی جمع کنید و قلمرو سلطنت شما وسیع باشد، شاید به اوج موفقیت برسید، اما اگر تنها به فکر خود باشید به موفقیت واقعی دست نمی یابید. اگر به قله هم برسید بالاخره سقوط می کنید.


موفقیت جریانی مداوم و قله ای است دست نایافتنی و هدفی که دائما باید به آن برسید. باید داشته های خود را بشناسید و از مخاطرات راه آگاه باشید. باید بتوانید توانائی های خود را مسئولانه و عاشقانه بکار گیرید تا ثروت و خوشبختی را درک کنید.

 


پنج کلید خوشبختی

خوشبختی, پنج کلید خوشبختی, خوشبختی چیست, اولین کلید خوشبختی, موفقیت در زندگی, چگونه فرد خوشبختی باشیم

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.