.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

هشت ویژگی روابط سالم

هشت ویژگی روابط سالم

گردونه دنیا دور روابط می چرخد اما کار های زیادی می توان برای تغییرروابط بد به روابط کامل، هیجان انگیز، بامعنا، شاد و عاشقانه انجام داد. روابط انسانی مبتنی بر اصول است. هیچ چیزی مثل روابط خوب نمی تواند شادمانی را به زندگی بیاورد. عمق معنا، درک و تحسینی که این گونه روابط به همراه دارند ژرف و غیر قابل سنجش است.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/11/28
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

 هشت ویژگی روابط سالم


عشق در خانواده چون باغی از گل نیاز به مراقبت و پرورش دارد. دائم باید برای رشد و بهبودی آن تلاش کرد.هیچ چیزی مثل روابط خوب نمی تواند شادمانی را به زندگی بیاورد. عمق معنا، درک و تحسینی که این گونه روابط به همراه دارند ژرف و غیر قابل سنجش است و البته هیچ چیزی نمی تواند دردی چون درد جدایی وفراق داشته باشد.

 
گردونه دنیا دور روابط می چرخد اما جالب این است که کار های زیادی می توان برای تغییرروابط بد به روابط کامل، هیجان انگیز، بامعنا، شاد و عاشقانه انجام داد. روابط انسانی مبتنی بر اصول است در اینجا هشت اصل ضروری که پایه ی روابط سالم است معرفی می کنیم:

 
1- عشق


مفهوم اصل عشق بسته به تعریفی است که شما از آن دارید. بساری از افراد فکر می کنند عشق یک احساس است اما بنظر من مفهوم « دوست داشتن» در مورد احساسات است. وقتی می گویید کسی یا چیزی را دوست دارم در مورد احساس خود صحبت می کنید، اما وقتی می گویید عاشق کسی یا چیزی هستید احتمال دارد دقیقا در مورد احساسات تان حرف نزنید.


عشق چیزی عمیق تر از یک احساس است. عشق دل سپردگی ما به فردی است که همیشه نسبت به او همیشه رفتار مناسب و شایسته ای داریم. البته ما نسبت به نزدیکان خود احساس عشق داریم. اما وقت آن است که در مورد مفهوم عشق تجدید نطر کنیم و تعریف خود از عشق را با توجه به جنبه دل سپردگی در عشق توسعه دهیم.


برای داشتن روابط سالم باید عاشق همه باشیم شاید با توجه به احساساتمان علاقه ای به کسی نداشته باشیم اما با توجه به تعریف عشق که نحوه ی برخورد ما با کسی را معیین می کند باید عاشق دیگران باشیم. یعنی با آنها رفتاری درست و شایسته داشته باشیم این پایه و اساس روابط سالم است.


1-قلب خدمت گذار


زیگ زیگلار همیشه می گوید: « اگر به مردم کمک کنید تا هر آنچه از زندگی می خواهند به دست آوردند می توانید در زندگی هر چه می خواهید داشته باشید. » در واقع منظور او این است که باید قلب و زندگی خود را وقف کمک به مردم کرد.


بهترین زندگی آن است که به دیگران خدمت کنیم این به این معنی نیست که برای زندگی خود همه تلاشمان را نکنیم معنی اش این است که در همه چیز به مردم، خانواده، همکاران و دوستان خود خدمت کنیم. باید یاد بگیریم به هر آن کس که شایسته است یاری برسانیم نه فقط نیازمندان. زندگی پاسخ شایستگان را می دهد.


3-روابط صادقانه


از اصول روابط خوب آزادی و صداقت است. اهمیت ارتباط به این خاطر است که وسیله تبدیل احساس درون ما به کلمات است و ما را قادر به ایجاد ارتباط با دیگران می کند. جالب نیست؟ یک فرد حسی دارد و با ارتباط با فرد دیگر احساس او را می فهمد.


هدف غایی روابط خوب ایجاد ارتباطات و بیان افکار و احساسات است ارتباطات مارا به دیگران پیوند می دهد. گاهی گوینده ایم و گاهی شنونده در هر دو صورت اصل کلیه ارتباطات ایجاد روابط و تقویت آن است و جالب این است که اگر فقط رابطه برقرار کنیم می توانیم پیش برویم اما اگر روابط استادانه ایجاد کنیم می توانیم شاهد یک معجزه باشیم.

 


4-دوستی و رفاقت


به زبان ساده روابط فقط زمانی خوب می شوند که با دیگران رفیق و دوست باشیم. دوستی می تواند ایجاد رابطه را آسان تر کند هیچ کس دلش نمی خواهد با یک فرد ترش رو نشست و برخواست کند واقعیت این است که هر چه روابط دوستانه تری داشته باشید بیشتر تمایل پیدا می کنید با افراد روابطی طولانی و مفید داشته باشید. پس شاد باشید. لبخند بزنید. با دیگران مهربان باشید. و با مردم رفتاری دوستانه داشته باشید تا ارتباط ای خود را ارتقا دهید.


5-صبوری


زمان زیادی داریم تا صبوری را تمرین کنیم هیچ کس کامل نیست و ممکن است افراد مارا مایوس کنند ماهم بلعکس ممکن است آنها را ناامید کنیم پس باید صبور باشیم و آنها هم برای ما صبر کنند گاهی فکر می کنم دلیل قطع شدن یک رابطه تسلیم شدن و از دست دادن صبر و تحمل در همه نوع رابطه مثل دوستی روابط تجاری و روابط زناشویی می باشد.


تحقیق های اخیر نشان می دهد وقتی رابطه ای بهم می خورد و دوباره از سر گرفته می شود با صبوری رابطه قوی تر می شود. افرادی که در روابط با دیگران زود تسلیم می شوند و یا به دلیل کامل نبودن طرف دیگر فراموش می کنند که باید دوست یکدیگر باشند شریک بعدی آنها چه شریک زندگی و چه شریک تجاری و.. نیز کامل نخواهد بود پس بهتر است این مهارت را بهبود بخشیم و یاد بگیریم صبوری کنیم.


6-وفاداری


وفاداری به معنی سرسپرده گی به طرف مقابل است متاسفانه این روز ها معنی وفاداری در روابط رنگ باخته است. در عرصه تجارت نیز وفاداری بین تولید کننده و مصرف کننده موجود نمی باشد متاسفانه این مشکل در تمامی روابط ما ریشه دوانده است. باید وفادار باشیم و روابط را تداوم بخشیم. باید به وفاداری اهمیت بیشتری دهیم این نوع وفاداری سطح روابط مارا بالا خواهد برد.


اگر بدانید که کسی که با او در ارتباط هستید به شما وفادار است  و شما هم نسبت به او وفادارید و هرچند که شرایط سخت باشد هیچ کدام دیگری را رها نمی کنید حس امنیت و قدرتمنری می دهد.


7-هدف مشترک


یکی از اصول روابط سالم داشتن هدف مشترک می باش. هدف مشترک عنصری است که مورد غفلت قرار می گیرد اما برای داشتن روابط طولانی مدت ضروریست. شاید در زندگی دوستان زیادی داشته باشید که با آنها هدف مشترک و روابط دوستانه داشتید. هم تیمی شما یا کسی که با او در یک فعالیت سیاسی آشنا شدید یا در مسجد و اداره یا هرچیزی که به عنوان هدف مشترک شما را کنار هم آورده است.

 

پیوند حاصل از هدف مشترکی که شمارا کنار هم آورده و پیش هم نگه داشته است همکاری، تولید یک محصول مشترک، شکست و یا موفقیت مشترک چیزی است که روابط را می سازد. افرادی یدا کنید که با آنها هدف مشترکی دارید و بذر روابط عالی را بکارید و آنها را پرورش دهید و میوه های ماندگار آنرا بچینید.


8-تفریح و سرگرمی


همه روابط خوب عنصری از تفریح و سرگرمی دارند این ضرورتا به معنی یک سرگرمی پرسرو صدا نیست گرچه در بعضی از روابط این نوع سرگرمی هم مناسب است. اما حتی در روابط تجاری نیز باید تا حدودی تفریح و سرگرمی باشد. تفریح باعث لذت بردن از رابطه می شود.


 گاهی ممکن است این عنصر کلیدی در روابط خانوادگی مورد فراموشی واقع شود. تفریحاتی که در اوایل رابطه جدید انجام می دادیم بعد از مدتی ممکن است عادی شوند یا بطور ساده در حاشیه قرار بگیرد و دیگر برای هم تفریح و شادی ایجاد نکنیم. پس به یاد داشته باشید اوقاتی برای تفریح و سرگرمی اختصاص دهید تا خاطرات مارا بهم پیوند دهند و زندگی را شیرین کنند.


در ایجاد و حفظ یک رابطه ی ماندگار عناصر کلیدی زیادی هستند هر یک از این هشت عنصر روابط مارا پویا و یگانه می سازند پس از آنها استفاده کنید و شاهد وقوع معجزه در روابط خود باشید.


هشت ویژگی روابط سالم

روابط سالم, ویزگی روابط سالم, موفقیت در ایجاد روابط مناسب, اصول روابط سالم, ویزگی خاواده موفق,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.