.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

چهار روش برای خلق شادمانی

چهار روش برای خلق شادمانی

ما سرمایه گذاری می کنیم، پس انداز می کنیم، مکمل های غذایی می خوریم، ورزش می کنیم و امید واریم این پیش گیری ها با بالا رفتن سن از ما مراقبت کنند اما هرچه مراقب پول و سلامتی و فشار خون خود هستیم چیزی که می تواند زندگی ما را متفاوت سازد فراموش می کنیم و آن شادمانی است.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/04/04
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

چهار روش برای خلق شادمانی


ما سرمایه گذاری می کنیم، پس انداز می کنیم، مکمل های غذایی می خوریم، ورزش می کنیم و امیدواریم این پیش گیری ها با بالا رفتن سن از ما مراقبت کنند اما هرچه مراقب پول و سلامتی و فشار خون خود هستیم چیزی که می تواند زندگی ما را متفاوت سازد فراموش می کنیم و آن شادمانی است.

 

زندگی شاد برابر است با زندگی سالم.

 

همه ما خواهان زندگی شادی هستیم اما شادی چیزی نیست که با رسیدن به آرزوها و اهداف به دست آید بلکه شادی چیزی است که باید آن را در زندگی خویش خلق کنیم. ما هرروز انتخاب می کنیم شاد باشیم یا غمگین؛ و هر بار این تصمیم خود ماست که شادی را وارد زندگی می می کند یا از ما دور می سازد.

 

تحقیق های روانشناسی که در دهه های گذشته انجام شده نشان می دهد سطح بالای خوشبختی و بهروزی، ترکیبی از رضایت مندی و احساس مثبت همیشگی است که می تواند به عنوان سلامت جسمانی و عمری طولانی تلقی شود.

 

چهار روش خلق زندگی شاد:

 

۱ـ برنامه ریزی برای شادی

 خوشبختی احساسی است که وقتی مصرانه و با همه توان کار های روزانه خود را با ارزش ها و اهداف خود هماهنگ می سازیم. با بالا رفتن سن این هماهنگی در خوشبختی ما اهمیت بیشتری پیدا می کند باید احساس کنیم زندگی با معنی است و جای جست و جوی معنای زندگی باید آنرا خلق کنیم. اما چگونه؟

 

برای رسیدن به حس خوشبختی به ارزش های خود فکر کنید و فعالیت هایی را پیدا کنید که به این ارزش ها احترام می گذارند. برای مثال لیستی از عادت های منظم را تهیه کنید که این ارزش را تکمیل می کند مثل  پیاده روی، گوش دادن به یک آهنگ شاد، رقصیدن، مطالعه قبل از خواب و دیدار از موزه شهر. برای انجام این کارها برنامه داشته باشید و آن را اجرا کنید.


۲ـ خاص باشید.


ارزش ها و اهدافی که در خود می یابید شاید وسیع باشند مثل اینکه بخواهید یک اثر هنری خلق کنید و یا از طبیعت لذت ببرید و این خوب است. اما برای موفقیت و سود مندی آنها باید اعماق را بکاوید. انسان ها مهارت زیادی در دنبال کردن کار ها تا آخر در مورد ایده های انتزاعی ندارند. این شاخه ان شاخه پریدن نتایج جالبی وارد زندگی شما نمی کند و شما را از حس شادی محروم می کند.

 

شاید بگویید می خواهم به دیگران کمک کنم اما به چه کسی کمک کنید؟ کمک کنید که چه بشود؟ شما باید این کار را انجام دهید. شاید بگویید می خواهم به دیگران کمک کنم تحصیل کنند پس می توانید دنبال برنامه های سواد آموزی بروید. شروع به کار کنید. فعالیت گسترده و اصولی در یک حوزه خاص باعث می شود به حس بالایی از لذت و شادمانی دست یابید.

 

 

۳ـ افسوس نخورید.


سوال کلیدی که موقع برنامه ریزی برای شادی در سنین بالا پیش می آید اینست که بپرسید برای چه چیزی نمی خواهم افسوس بخورم؟ آنها را بنویسید. اثر گذار ترین دلیل را پیدا کنید . شما باید دلایل محکم و کافی برای افسوس نخوردن برای چیزی و یا لذت بردن از چیزی داشته باشید.

برای مثال اگر نمی خواهید افسوس بخورید که برای فرزندان و نوه هایتان وقت کافی می گذاشتید پیشنهاداتی به خود دهید پیشنهاد هایی مثل توب بازی، گردش در پارک و یا سفر کوتاه را ارائه دهید. اگر نمی خواهید افسوس بخورید که عمر و جوانی خود را با افکار منفی تلخ کردید و بهترین لحظات زندگی تان را هدر دادید بهتر است تصمیم بگیرید و از همین الان واگویه ها و افکار منفی خود را کنترل نمایید.


۴ـ همیشه رو به جلو حرکت کنید.


افرادی که با این نگاه خود را می بینند که با بالا رفتن سن باید در کار خود پیشرفت کنند شادترین افراد هستند. این افراد همیشه به دنبال راه هایی هستند تا هر روز بهتر از روز پیش خود باشند این تلاش رضایت بخش است اما بر افراد اطراف آنها نیز اثر موج واری دارد. اگر می خواهید شنونده بهتری باشید و روابط خوبی ایجاد کنید باید شادی را به زندگی خود بیاورید.

 

افراد موفق و هدفمند انسان های شادی هستند. همیشه در زندگی هدفمند باشید و هرگز از رسیدن به یک سطح و ماندن در همانجا راضی نشوید. داشتن هدف به زندگی شما معنا و جهت می دهد و شما را برای حرکت رو به جلو و رسیدن به حس رضایتمندی و مثبت اندیشی در زندگی و خلق زندگی شاد سوق می دهد.

 

برای دوپینگ موفقیت و رسیدن به زندگی شاد کلیک کنید.

 

 


چهار روش برای خلق شادمانی

چهار روش برای خلق شادمانی, زندگی شاد, روش های ایجاد زندگی شاد, چگونه زندگی شادی داشته باشیم, چهار ورش برای خلق شادمانی, خلق زندگی شاد, موفقیت و شادی, شادمانی. راه های رسیدن به شادمانی,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.