.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

دومین دلیل عجیب عزت نفس پایین

دومین دلیل عجیب عزت نفس پایین

آیا از آنچه دارید و از آنچه هستید احساس رضایت می کنید؟ آیا از داشتن ویژگی های ظاهری خود احساس بدی دارید؟ آیا نسبت به وجود اطرافیان و نزدیکان خود احساس شرم و خجالت می کنید؟ ایا با وجو این شرایط نامطلوب می توانید پیروز و موفق شوید؟ چگونه می توان با وجود مشکلات و سختی های زندگی به عزت نفس و خودباوری رسید؟

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/05/10
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

دومین دلیل عجیب عزت نفس پایین

عزت نفس باور و اعتقاد هر کس به ارزش وجودی اوست. در مقاله قبل خواندیم که اولین و مهمترین دلیل عجیب عزت نفس پایین نوع نگاه فرد و باور و اعتقاد او نسبت به خود، داشته ها و نداشته هایش است که ریشه در کودکی فرد دارد.

 

 اما دومین دلیل عجیب عزت نفس پایین در افراد که شاید هرگز با آن توجهی نداشتید این است که از آن چه هستید رضایت ندارید و یا نسبت به آنچه دارید و یا هستید احساس شرم و خجالت می کنید. طبق آمارهای جهانی ۸۵ ٪ مردمان موفق عزت نفس بالایی دارند.

 

اولین گام برای رشد و پیشرفت رسیدن با آگاهی است.

گاهی از ریشه های کمبود عزت نفس و نقاط ضعف شخصیتی باعث می شود در مسیر پیشرفت، رفع موانع وحل مشکلات موجود گام های بلندتری برداریم. شما باید تمام عواملی را که باعث می شود نسبت به خود وشرایط موجودتان احساس رضایت خاطر نداشته باشید بشناسید.

برای رسیدن به حس رضایت از زندگی این هفت نکته مهم و حیاتی را در زندگی خود پیاده کنید:

 

 

 

۱ـ فهرستی از تمام دلایلی را تهیه کنید که به خاطر وجود یا عدم وجود آن ها احساس خوبی نسبت به خود ندارید.

چه کسانی و یا چه مشکلاتی در زندگی شما هستند که از بودن آن ها در زندگی خود احساس شرم و خجالت می کنید؟ تمام چیزهایی که از داشتن آن ها خجالت می کشید و سعی در پنهان کردن آن دارید یادداشت نمایید. شناسایی این دلایل باعث می شود عواملی را که سرعت شما را در رسیدن به مقصد آرزوها می کاهد تشخیص دهید و قبل از حرکت آن ها را از سر راه خود بردارید. با این کار یاد می گیرید نسبت با آنچه که هستید و یا آنچه دارید احساس شرم و خجالت را کنار بگذارید.

مشکلات و کمبودهای زندگی مثل طوفان هستند. شما نمی توانید جلوی طوفان های زندگی را بگیرید اما می توانید بادبان های زندگی را چنان تنظیم کنید که درمسیر اهداف و ارزوهایتان حرکت کند.

 

۲ـ نمونه افرادی را پیدا کنید که با وجود داشتن مشکلات یا کمبودهای مشابه شما موفق هستند.

اطراف شما پر است از افرادی که با وجود همه شرایط نامطلوب بیرونی به رشد و پیشرفت قابل توجهی دست یافته اند. این افراد بر این باور بودند که لیاقت دارند به خواسته هایشان برسند و این را ثابت کردند.

مهمترین قانون جهان هستی این است که هر آنچه باور داشته باشید، خوب یا بد به شما اعطا می شود؛ چه خواسته شما باشد یا ناخواسته؛ مهم این است که فکر غالب شما چیست و باور شما درباره خواسته هایتان چیست. کار نظام هستی این است که دقیقا همان شرایطی را برای شما فراهم می سازد که باورهای شما را اثبات می کند. مهم نیست که باورهای مثبت دارید یا باورهای منفی، قدرتمند یا محدود کننده.

 

۳ـ مسائل را همانطور که هستند بپذیرید.

سعی کنید طوری زمام امور را به دست گیرید که این اتفاق در زندگی شما تکرار نشود. نباید فکر کنید که بخاطر مسائلی که بخاطر وجود آن ها احساس شرم و خجالت می کنید نمی توانید زندگی خوبی برای خود بسازید. دست از گله و شکایت بردارید. در مورد هرچیزی نظر ندهید و دیگران را قضاوت نکنید.

 

 

 

۴ـ بررسی کنید چگونه می توانید رشد کنید و شرایط موجود را تغییر بدهید.

اگر رفتار و وضعیت موجود زندگی اطرافیان خود را دوست ندارید خودتان کاری کنید همان کارها را انجام ندهید و شرایط متفاوتی خلق کنید و رفتار نادرست و اشتباهات آن ها را تکرار نکنید. اجازه ندهید احساس بد نسبت به شرایط نامطلوب آن قدر بر شما تاثیر بکذارد که برای بهتر شدن شرایط زندگی خود هیچ کاری نکنید.


برای تغییر زندگی خود تصمیم قاطعی بگیرید. بهانه نیاورید و مقاومت های ذهنی خود را کنار بگذارید. همه ما قدرت اختیار داریم پس می توانیم باورهایی که داریم تغییر دهیم.

 

۵ـ توانایی های خود را بهتر بشناسید و نسبت به داشته های خود احساس خوبی داشته باشید.

شروع کنید و توانایی های کوچک و بزرگ خود را یادداشت نمایید، برای قابلیت هایی که دارید شکرگذاری کنید و نقاط ضعف خود را برطرف نمایید. همه ما باید تلاش کنیم در هر زمینه از زندگی هر روز نسبت به روز قبل موفق تر باشیم و یک پله بیشتر از روز قبل رشد کنیم. به یاد داشته باشید ویژگی هایی که نقشی در انتخاب آن نداشتید چون رنگ پوست، قد، قومیت، موقعیت اجتماعی یا مالی خانواده و نزدیکان تعیین کننده ارزش شما نیست.

 

 

 

۶ـ نگرش خود را تغییر دهید.

پس اگر تصمیم دارید زندگی خود را تغییر دهید و پیشرفت کنید نگرش خود را به مسائل تغییر دهید. افراد موفق درگیر این نیستند که در گذشته چه شرایط تلخ و درناکی داشتند بلکه درگیر این هستند که هم اکنون باید چه کارهایی انجام دهند تا آینده ای را که می خواهند برای خود بسازند. اگر شرایط و باورهای موجود را دوست ندارید آن ها را تغییر دهید. تغیر باورها و نگرش ها و ارتعاشاتی که از خود ساطع می کنید باعث می شود دریافتی های شما نیز تغییر کند.

 

۷ـ برای بهبود زندگی خود دنبال راهکار باشید.

شما مسئول صد در صد زندگی خود هستید پس مطالعه کنید. آموزش ببینید و برای تغییر زندگی خود هر چیزی که لازم است یاد بگیرید. یادگیری مهارتهای زندگی مختص سن و صنف خاصی نیست بلکه همه ما باید برای بهبود هرچه بیشتر زندگی خود همیشه در حال یادگیری و رشد باشیم.


این هفت نکته مهم را در زندگی خود پیاده کنید، موانع و ترمزهای اتومبیل زندگی خود را بشناسید و در جاده موفقیت از موانع عبور کنید و با سرعت هرچه تمام تر به سوی مقصد آرزوها حرکت نمایید.

 

 دانلود فایل آموزشی عزت نفس 

برای دانلود مجموعه نشانه ها و پیادمدهای عزت نفس پایین کلیک کنید.

 


دومین دلیل عجیب عزت نفس پایین

دومین دلیل عجیب عزت نفس پایین, عزت نفس چیست, مهمترین دلیل عزت نفس پایین, علت عزت نفس پایین, نشانه های عزت نفس پایین, تاثیرات باورنکردنی باورها در زندگی، باورها و عزت نفس, احساس شرم و خجالت از داشته ها, توانایی ها و عزت نفس,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.