.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

ارتباطات و تأثیر جادوی کلام 2

ارتباطات و تأثیر جادوی کلام 2

کلمات دارای بار عاطفی هستند. استفاده از کلمات پراحساس می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر روحیه شما و افراد دیگر بگذارد. با تغییر کلمات بلافاصله تغییری در احساس فرد بوجود می آید که غالبا تغییر در رفتار را به دنبال دارد. در این مقاله به طور عملی نحوه استفاده از کلمات را با هم تمرین می کنیم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/11/30
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

 

ارتباطات و جادوی کلام2

 کلمات دارای بار عاطفی هستند. استفاده از کلمات پراحساس می تواند تأثیر شگفت انگیزی بر روحیه شما و افراد دیگر بگذارد. با تغییر کلمات بلافاصله تغییری در احساس فرد بوجود می آید که غالبا تغییر در رفتار را به دنبال دارد. در این مقاله به طور عملی نحوه استفاده از کلمات را با هم تمرین می کنیم. در این مقاله به طور عملی نحوه کارکرد کلمات دگرگون کننده  و نقش آنها را مرور می کنیم.تمرین عملی:

اکنون سه کلمه را که طبق عادت استفاده می کنید و در شما احساسات منفی ایجاد می کند روی کاغذ بیاورید و سعی کنید کلمات مثبتی را بجای آنها قرار دهید. برای اطمینان به ترتیب زیر آنها را شرطی کنید:قدم اول: تصمیم بگیرید و خود را مقید کنید که از زندگی بیشتر لذت ببرید و رنجهای زندگی را کاهش دهید. توجه نمایید یکی از عواملی که مانع توفیق شما شده است بکار بردن زبانی است که عواطف منفی را تقویت می کند.قدم دوم: در خود انگیزه ایجاد کنید. فکر کنید چقدر مسخره است که انسان حالات ناخوشایندی را در خود بوجود آورد در حالیکه می تواند همیشه خوش بگذراند.


می توانید از اهرم های روانی قوی تر استفاده کنید و مثلا بجای اینکه بگویید « مجبورم فلان کار را بکنم» بگویید «آن کار را انجام می دهم»  بجای  اینکه بگویید «عصبانی شدم» بگویید «آزرده شدم، ر نجیدم، یا کمی نگران شدم» و به همین ترتیب کلمات را عوض کنید. البته نمی خواهیم بگوییم که عصبانی شدن و خشم و عواطف منفی کلا بد هستند. اما نباید از عواطف و احسسات منفی به عنوان اولین و دم دست ترین وسیله استفاده کنیم.

 

 همیشه راههای متعددی برای غلبه بر مشکلات وجود دارد. می توانیم احساسات خود را در قالبهای گوناگون بریزیم و ابعاد تازه ای از زندگی را تجربه کنیم.


در رابطه با دیگران احساس رنج خود را تعدیل کنید.

کلمات دگرگون کننده تأثیر فراوانی بر ما و دیگران دارند و می توانند احساسات ما را تخفیف دهند یا تشدید کنند. در هر نوع رابطه با دیگران ، خواه روابط عاشقانه یا مذاکرات بازرگانی، این کلمات می توانند دقت نظر ما را افزایش دهند.


وقتی از دست کسی عصبانی هستیم بهتر اینست که بگوییم «موضوعی مرا کمی نگران کرده است ممکن است به من کمک کنید؟» این طرز بیان شدت احساسات شما را کم می کند و این به نفع شما و طرف مقابل است، زیرا لفظ «کمی نگران» با عصبانیت خیلی فرق دارد.  باید از الفاظی استفاده کنید که حاکی از عدم اعتماد به طرف مقابل نباشد. ثانیا قید «کمی» پیام را نرمتر و ملایمتر می کند.  با کاهش شدت احساسات می توان کاری کرد که باعث ارتباط بهتر وحل راحتتر مسأله شود.


در تربیت کودکان نیز وقتی از رفتار آنان ناراحت یا عصبانی هستید با همین روش می توان رابطه بهتری برقرار کرد و الگوی رفتاری آنها را تغیییر داد و خواسته های خود را بیان کرد؛ در ضمن به آنها فهماند که ناراحتی ما از رفتار اوست نه خود او و این رفتارها می تواند عوض شود.


در واقع نکته اصلی اینست که روحیه خود را در هم بشکنید.

در غیر اینصورت چنانچه روحیه نامطلوبی داشته باشید ممکن است چیزی بگوئید که بعدا موجب پشیمانی شما شود. بسیاری از روابط به همین دلیل خراب می شود. در حالت عصبانیت ممکن است چییزی بگوئید که احساسات دیگران را جریحه دار کند و آنها نیز بخواهند تلافی کنند و یا اینکه رنجیده شوند و دیگر نخواهند ما را ببینند. اینست که همیشه باید متوجه قدرت سازنده و نابود کننده کلمات باشیم.


اگر در مکالمات خود با اشخاص به نتایج مطلوب نمی رسید، نگاهی دقیق تر به  کلماتی که بکار می برید بیندازید و در انتخاب کلمات دقیق تر باشید.


 البته منظور این نیست که در انتخاب کلمات حساسیت نشان دهید و نتوانید حرف بزنید. بلکه این است که کلماتی که به شما قدرت می دهند دارای اهمیت فوق العاده ای هستند. هدف ما اینست که در زندگی کمتر رنج و بیشتر لذت ببریم. استفاده از کلمات دگرگون کننده قدمی نیرومند به سوی این هدف است. مراقب برچسب هایی که زندگی شما را محدود می کنند باشید و در قبول برچسب هایی که دیگران می زنند دقت کنید.


اکنون فرصت دارید بر زبان خود حاکم شوید و کلماتی را که طبق عادت استفاده می کنید بررسی کنید و کلمات قدرتمند را انتخاب کنید و شدت احساسات خود را کنترل کنید. کلمات را بنویسید، خود را مقید سازید، پشتکار داشته باشید و بدانید که  تنها با استفاده از همین ابزار ساده و بدون نیاز به وسایل دیگر می توانید به نتیجه مطلوبی برسید.


ارتباطات و تأثیر جادوی کلام 2

ارتباطات و موفقیت, ارتباطات, جادوی کلام, نقش کلمات در موفقیت, تأثیر کلام در موفقیت, قدرت کلمات, شناخت قدرت کلمات, ارتباطات مؤثر, کلمات دگرگون کننده,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.