.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

هفده ویژگی دستاوردهای شخصی

هفده ویژگی دستاوردهای شخصی

همه تلاشهای ما برای اینست که به دستاوردهایی که می خواهیم دست یابیم. ما اهدافی برای خود داریم اما همیشه موفق نیستیم. دلیل این شکست ها چیست؟ کجای کار می لنگد؟

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/03/19
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

 هفده ویژگی دستاوردهای شخصی


هر آنچه که ذهن انسان آن را درک و باور می کند قابل دستیابی است.


ما انسانها در جستجوی آرزوها و امال خود دائم در تلاش و تکاپو هستیم. گاهی دستمان پر است و گاهی شکست مفتضحانه ای می خوریم. انتخاب و خواستن هدف کافی نیست. همه دستاوردهای ما ویژگی هایی دارند که مستلزم یکدیگرند.

در اینجا هفده ویزگی دستاوردها را با هم مرور می کنیم:


۱ـ وضوح هدف: وضوح هدف نقطه شروع همه موفقیت هاست. افراد بدون هدف و برنامه در زندگی مسیر بی مقصدی را می پیمایند. مهمترین نکته در هدف گذاری این است که تصویر واضحی از اهداف خود داشته باشیم و بتوانیم آن ها را با تمام ویژگی هایشان توصیف کنیم.


۲ـ وحدت و هماهنگی در ابتکار: وحدت در ابتکار به این معنی است که دو یا سه ذهن در نیل به یک هدف مشخص با هم هماهنگ باشند. موفقیت بدون همکاری دیگران ممکن نیست. این تصور که من در مسیر اهداف خود به هیچ کمکی نیاز ندارم کاملا اشتباه است. 


۳ـ ایمان: ایمان حالتی از ذهن است که در آن اهداف، آرزوها، برنامه ها و نقشه های ما به معادل جسمی خود تبدیل می شوند. ما هر چقدر ایمان داشته باشیم، همان قدر دریافت می‌کنیم؛ به بیان دیگر، بر حسب انتظارات و خواسته هایمان به ما نعمت داده می‌شود.


۴ـ یک گام جلوتر باشید: پیشروی یک گام بیشتر در ارائه خدمات بهتر و ببیشتر از چیزی که هزینه آن پرداخت شده است باعث می شود قانون انتظار پاسخ بدهد. یعنی اگر بتوانید بیشتر از آن چیزی که از شما انتظار می رود عمل کنید انتظارات شما هم زودتر برآورده می شود.


۵ـ شخصیت خشنود و راضی: شخصیت مجموعه ای از ویژگی های روحی، ذهنی، جسمی و عادت هایی است که یک فرد را از فرد دیگر متمایز می سازد. عاملی که معین می کند کسی دوست داشتنی هست یا نه. رضایت شما از زندگی و شرایط موجود باعث می شود از ان بیشتر لذت ببرید و مقدار بیشتر از آن را وارد زندگی خود کنید.


۶ـ ابتکار عمل شخصی: ابتکار عمل قدرتی است که به انسان انگیزه به پایان رساندن کاری را می دهد که شروع کرده است. هیچ کس آزاد نیست مگر تا زمانی که یاد بگیرد خود دارای فکر و ایده باشد و برای اجرای آنها شجاعت به خرج دهد. 


۷ـ گرایش ذهنی مثبت: نگرش ذهنی مثبت بهترین گرایش ذهنی در هر شرایطی است. موفقیت، موفقیت های بیشتری  جذب میکند و شکست ناکامی های بیشتر می آورد.


۸ـ اشتیاق: اشتیاق ایمان موقع عمل است. اشتیاق حس شدید عاطفی و آرزویی سوزان است؛ حس درونی که به صورت صدای درونی و حالت فردی بروز پیدا می کند. اشتیاق وافر در هر کاری مسیر موفقیت را دلپذیرتر می سازد.


۹ـ انضباط شخصی: اگر افکارتان را کنترل نکنید نمی توانید نیازهایتان را کنترل نمایید. نظم شخصی مهارت در کنترل افکار و اندیشه هاست. با نظم و انضباط عواطف قلبی شما به وسیله قوه استدلال مغزتان متعادل می شود.


۱۰ـ افکار درست: قدرت اندیشه با توجه به نحوه استفاده از آن خطرناک ترین و یا مفید ترین قدرت بشری است. 


۱۱ـ توجه کنترل شده: کنترل توجه منجر به مهارت در هر نوع تلاشی می شود چون فرد را قادر به تمرکز ذهنی در رسیدن به اهداف معین و هدایت آن بر اساس اراده می کند.


۱۲ـ کار تیمی: کار تیمی هماهنگ، ارادی و داوطلبانه است. هرگاه روحیه کار تیمی بر تجارت یا صنعت غالب باشد موفقیت اجتناب ناپذیر است. همکاری هماهنگ ثروتی گرانبهاست که در ازای آنچه می دهید به دست می آورید.


۱۳ـ شکست و ناملایمات: موفقیت معادل دقیق ناکامی هایی است که فرد تجربه می کند و از آنها درس می گیرد. شکست چیزی جز ناکامی موقت و موهبتی پوشیده در لفافه نیست. پس نباید اجازه دهید شکست ها باعث ناامیدی و دلسردی شما شوند و شما را از ادامه مسیر بازدارند. 


۱۴ـ خلاقیت: خلاقیت حاصل تقویت استفاده آزاد و جسورانه از تخیلات است. خلاقیت ویژگی معجزه گری نیست که موقع تولد به کسی داده شده باشد بلکه مهارتی است که می توان ان را کسب کرد و افزایش داد. ماهیچه های مغز ما نیاز به رشد و پرورش دارند.


۱۵ـ سلامتی: سلامت جسمی و ذهنی نشأت گرفته از هوشیاری سالم است؛ همچنانکه تجارت موفق حاصل هوشیاری موفقیت آمیز است. هر چه روح و روان سالم تری داشته باشیم از لحاظ جسمی هم در سلامتی بیشتری خواهیم بود و این مساله در کسب دستاوردهای شخصی اثرگذار خواهد بود.


۱۶ـ برنامه ریزی زمان و پول: زمان و پول منابع ارزشمندی هستند. هر فرد موفق باید برای زمان و پولی که در اختیار دارد برنامه ریزی مناسبی داشته باشد. برنامه مناسب برای کنترل دخل و خرج زندگی و استفاده از زمان خود برای بهبود مهارتها و رشد شخصی باعث بهبود دستاوردها و موفقیت ها می گردد.


۱۷ـ عادت ها: پرورش و پایه ریزی عادت های مثبت منجر به آرامش ذهنی و سلامت و امنیت ما می شود. شما اینجا هستید چون عادت ها و افکار و اعمال شکل گرفته ای دارید.

پس شما می توانید با کار کردن در هر یک از این حوزه ها و بهبود مهارتها و شرایط موجود خویش به موفقیت های روزافزونی دست پیدا کنید. 

 دانلود ویدیو ده اصل موفقیت وارن بافت 

 


هفده ویژگی دستاوردهای شخصی

رشد شخصی, هفده ویژگی های دستاوردهای شخصی, چگونه به اهداف خود برسیم, ویزگی اهداف, چگونه به آرزوهای خود برسیم, تعیین اهداف و موفقیت, نگرش مثبت و موفقیت ,خلاقیت و ابتکار عمل ,موفقیت های شخصی , دستاوردهای شخصی,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.