.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

روش های هدف گذاری 1

روش های هدف گذاری 1

تعیین هدف اساس همه موفقیت های زندگی است. نکته مهم در هدف گذاری اینست که هدف هایی بزرگ و قابل دستیابی داشته باشیم. هدف های ما شاید در نگاه اول غیر ممکن بنظر برسند، اما وقتی به امکان رسیدن به آنها فکر کنیم حس شور و هیجان فوق العاده ای در خود حس می کنیم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/12/05
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

روش های هدف گذاری 1

 

تعیین هدف پایه و اساس همه موفقیت های بزرگ زندگی است. نکته مهم در هدف گذاری تعیین هدف هایی بزرگ و قابل دستیابی است. هدف های ما شاید در نگاه اول غیر ممکن بنظر برسند، اما وقتی به امکان رسیدن به آنها فکر کنیم حس شور و هیجان فوق العاده ای در خود حس می کنیم. در مقاله های قبلی با اهمیت تعیین هدف در زندگی آشنا شدیم و در دو مقاله آتی انواع هدف و روش های هدف گذاری از دیدگاه آنتونی رابینز را بیان می کنیم.


قدم اول را بردارید.


اکنون نادیدنی ها را به دیدنی ها و رؤیاها را به سرنوشت تبدیل کنید. این کار را در چهار زمینه انجام دهید:


1_ هدف های مربوط به رشد شخصی

2_ هدف های شغلی و اقتصادی

3_ هدف های تفریحی و ماجراجویانه

4_ هدف های خیرخواهانه.


در مورد هر زمینه فکر کنید و هر چه به نظرتان می آید بنویسید. مدام از خود بپرسید:« اگر میدانستم هر چیزی را که بخواهم به دست می آورم  چه چیزهایی را می خواستم؟ اگر می دانستم هرگز شکست نمیخورم به دنبال چه هدفی می رفتم؟» به چگونگی ها فکر نکنید. فقط سعی کنید بفهمید میل وآرزوی واقعی تان چیست؟

هم اکنون خود را در موقعیت فکری لازم قرار دهید به طوری که مطلقا ایمان و اطمینان داشته باشید که قادر به انجام هر کاری هستید. برای خود هیچ محدودیتی قائل نشوید.


هدفهای مربوط به خودسازی:


قدم اول: هر تغییری را که می خواهید در خود به وجود اورید روی کاغذ بیاورید. در مورد وضعیت جسمی و تناسب اندام،توسعه فکری اجتماعی، زمینه های احساسی، ویزگی های رفتاری، فعالیت های انسان دوستانه و ارتباط با خداوند هر چیزی که به ذهنتان می رسد بنویسید و جلو جریان فکر خود را نگیرید. دست کم پنج دقیقه راجع به هدفهایتان فکر کنید و بدون توقف بنویسید.  احمق باشید، دیوانه باشید، بچه شوید، چون گاهی همین نظرات غیر عادی نتایج بزرگی به بار می آورند.

 

قدم دوم: اکنون برای این هدف ها مهلت معینی در نظر بگیرید. هدف ها رؤیاهایی هستند که باید در زمان معینی عملی شوند. یعنی تعیین زمان موجب می شود نیروهای خودآگاه و ناخودآگاه شما در جهت تحقق هدف های مزبور به کار بیفتند.


قدم سوم: اکنون مهمترین هدف یک ساله خود را انتخاب کنید، دو دقیقه وقت بگذارید و در یک پاراگراف دلیل خود را برای خواسته تان بنویسید.. اگر دلایل محکم و قوی برای انجام کاری در دست داشته باشیم همیشه می توانیم راهی برای چگونگی انجام آن پیدا کنیم.

 


 هدف های شغلی و اقتصادی:


قدم اول: کلیه خواسته های خود را در زمینه شغلی، اقتصادی، بازرگانی و مالی روی کاغذ بیاورید. می خواهید درآمد سالانه تان چقدر باشد؟ برای اداره امور مالی خود چه هدف هایی دارید؟ در چه زمینه هایی مایل به سرمایه گذاری هستید؟ مایل هستید در محیط کارتان چه خدماتی ارائه دهید؟ می خواهید به چه پستی نائل شوید؟


قدم دوم: برای هدف هایتان زمان تعیین کنید. توجه کنید آنچه مهم است اینست که خود را مطلقا نسبت به این هدف ها پایبند بدانید.


قدم سوم: مهم ترین هدف یکساله خود را تعیین کنید و در یک پارگراف بنویسید چرا می خواهید خود را به این هدف ملزم کنید. دلایل محکم و قانع کننده ای برای آنها پیدا کنید.


هدف های تخیلی و ماجراجویانه:


اگر از نظر مالی هیچ گونه مضیقه و محدودیتی نداشته باشید چه چیزهایی برای خود تهیه می کنید؟ چه کارهایی انجام می دهید؟ در این جهان چه چیزی را بیشتر از همه دوست دارید؟


قدم اول: پنج دقیقه وقت صرف کنید و هر آرزویی که در دل دارید بنویسید. چه چیزی را مایلید بسازید، ایجاد کنید یا بخرید؟  در چه مراسمی دوست دارید شرکت کنید؟ ایا دلتان می خواهد با یکی از بازیگران معروف یا ورزشکاران ملاقات کنید؟


قدم دوم: مانند موارد قبلی برای اهدافتان زمان تعیین کنید.


قدم سوم: دلایل خود را شرح دهید. اگر برای هدفی دلایل قوی و محکمی نداشتید آن را تغییر دهید.


هدف های خیرخواهانه:


این اهداف ممکن است الهام بخش تر از بقیه باشند و شوق و انگیزه بیشتری در شما ایجاد کنند. زیرا با تعقیب اینگونه هدف هاست که می توانید اثری از خود بجا بگذارید که زندگی دیگران را واقعا دگرگون کند. پنج دقیقه فکر کنید و سپس هدف های خود را بر روی کاغذ بیاورید. برای آنها زمان تعیین کنید و مهمترین آنها را که می خواهید در یک سال اینده به آن دست یابید انتخاب کنید. دلایل خود را برای رسیدن به آن هدف در زمان یک سال بنویسید.


هر روز به این هدف ها نگاه کنید. آنها را در معرض دیدتان قرار دهید تا مدام به خودتان یاداوری کنید. تصمیم بگیرید که به دنبال آن هدف ها باشید و این کار را از همین لحظه شروع کنید.


روش های هدف گذاری 1

موفقیت, تعیین هدف, نقش تعیین هدف در موفقیت، روش های هدف گذاری, راههای تعیین هدف, هدف گذاری و موفقیت

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.