.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

قلاب

قلاب

اگر نتیجه نهایی را مشخص کنید، بسوی آن قدم بردارید، اقدامات خود را کنترل کنید تا بدانید به کجا می روید. نرمش و انعطاف داشته باشید و رفتارهای خود را عوض کنید تا شیوه مؤثر را بیابید و سرانجام به موفقیت نهایی دست یابید. اگر به نتیجه مورد نظر نرسیدید بدانید که شکست نخورده اید بلکه باید مانند یک سکان بان مرتبا مسیر خود را عوض کنید تا به مقصد برسید.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/02/18
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

قلاب

 کریستوفر مورلی:« موفقیت، تنها یک چیز است، اینکه زندگی را به دلخواه خود بگذرانید. »
 

اگر نتیجه نهایی را مشخص کنید، بسوی آن قدم بردارید، اقدامات خود را کنترل کنید تا بدانید به کجا می روید. نرمش و انعطاف داشته باشید و رفتارهای خود را عوض کنید تا شیوه مؤثر را بیابید و سرانجام به موفقیت نهایی دست یابید. اگر به نتیجه مورد نظر نرسیدید بدانید که شکست نخورده اید بلکه باید مانند یک سکان بان مرتبا مسیر خود را عوض کنید تا به مقصد برسید.یکی از رموز کار این است بدانیم چه می خواهیم. شعور ناخودآگاه در حال جمع آوری اطلاعاتی است تا ما را به جهتی خاص سوق دهد. لذا پیش از آنکه ذهن بتواند کار مؤثری انجام دهد لازم است درک صحیحی از هدف داشته باشیم.

اگر ذهن دارای هدف مشخصی باشد، می تواند کار تمرکز و هدایت را آنقدر تکرار کند تا به نتیجه برسد، اما اگر هدف مشخصی نداشته باشد انرژی آن هدر میرود. همانند کسی است که بهترین اره دنیا را در دست دارد و نمی داند چرا به جنگل آمده است. اما اگر عاقلانه تأمل کنید، در می یابید که هدف های نامحدودی در پیش شماست. هدف های محدود زندگی را محدود می کند. لذا در تعیین هدف ها تاجایی که امکان دارد وسعت نظر از خود داشته باشید.

 

پنج قائده برای تعیین هدف:


1_ هدفی را که دارید بصورتی مشخص بیان کنید. یعنی چیزی را بگوئید که قلبا و عملا می خواهید واقع شود.  


2_ هدف را بطور خیلی دقیق مشخص سازید. هدف شما چگونه است، آنرا چگونه می بینید و احساس می کنید؟ از همه حواس خود استفاده کنید و تصویر ذهنی تان را تا حد امکان روشنتر و قوی تر سازید. برای رسیدن به آن مدت زمان مشخص کنید.


3_ جوانب کار را روشن سازید. اگر به هدف برسید چگونه بنظر می آیید؟ اگر ندانید رسیدن به هدف یعنی چه، ممکن است به آن برسید و متوجه نشوید موفق شده اید و حتی خیال کنید شکست خورده اید.


4_ بخود مسلط باشید. هدف شما باید طوری باشد که خود بتوانید مستقیما در رسیدن به آن مؤثر باشید.


5_ هدف شما باید دلپسند و مطلوب اطرافیان باشد. اگر مطمئن باشید که هرگز در کاری شکست نمی خورید چه قدم هایی بر می داشتید؟

 

تمرین:

شما باید آگاهانه تصمیم بگیرید چه می خواهید زیرا چیزی که بدست می آورید ناشی از چیزی است که می خواهید.

1_ ابتدا مجموعه آرزوها و خواسته هایتان را بنویسید. به مدت پانزده دقیقه فقط بنویسید بدون اینکه  راه رسیدن به آنها را مشخص کنید. تمام محدودیت ها را خودتان ایجاد کرده اید پس هر محدودیتی به ذهنتان رسید بلافاصله آنرا از ذهنتان خارج سازید.


2_ مهلتی برای رسیدن به آنها برای خود مشخص کنید. باید بدانید ظرف این مدت چه کارهایی باید بکنید. طولانی ترین سفرها، با یک قدم آغاز می شوند. مهم این است که قدم های اولیه و قدم های نهایی را بدانید.
 

3_ چهار هدف را انتخاب کنید که از همه مهمتر هستند. اکنون بنویسید چرا رسیدن به این هدف ها لازم است؟


جیم ران: اگر دلیل کافی برای انجام کاری را داشته باشید به هر کاری توانا می شوید.

4_ حال اهداف خود را با پنج قاعده که گفتیم مقایسه کنید.اگر این شرایط را نداشت هدف را تغییر دهید.

5_ منابعی را که در حال حاضر برای رسیدن به این هدف دارید روی کاغذ بیاورید.

6_ سه تا پنج مورد از کارهایی که در زندگی موفق به انجام آنها شده اید به یاد آورید و کارهایی را که برای رسیدن به آنها انجام دادید بنویسید.
 
7_ بنویسید برای رسیدن به اهدافتان باید چگونه فردی باشید، چه کارهایی بکنید و چه برنامه ریزی بکنید؟ درمورد مهارت ها، خصوصیات، باورها و برداشت های خاصی بنویسید که برای رسیدن به اهدافتان ضروری هستند.

8_ موانع هدف را بنویسید. یکی از راههای غلبه بر مشکلات و محدودیت ها، شناخت دقیق آنهاست. شخصیت خود را تجزیه تحلیل کنید، ببینید چه عواملی تاکنون شما را از رسیدن به خواسته های خود باز داشته است. همه ما استراتژی هایی برای شکست داریم! اگر آنها را بشناسیم میتوانیم خود را تغییر دهیم.
 

9_ برای هر یک از اهداف یک طرح مقدماتی قدم به قدم تنظیم کنید. عوامل موفقیت و موانع آن را بررسی کنید و استراتژی خود را برای رسیدن به هدف تنظیم نمایید.

10_ مدل هایی برای خود بیابید و از آنها مدلسازی کنید. اکنون تصویر روشنی در ذهن دارید و می توانید برای رسیدن به هدف در وقت و انرژی صرفه جوئی کنید. اگر زندگی را که می خواهید داشته باشید در نظر مجسم کنید و احساسی قوی نسبت به آن داشته باشید میتوانید مطمئن شوید که به خواسته خود می رسید.


موفقیت جاده ای است که همیشه در حال ساخته شدن است.
 
11_ بهتر است بدانید اهدافی که دارید در نظر شما چه معنایی دارند. یک روز خوب و خوش و رؤیائی را در نظر مجسم سازید. چه افرادی در کنار شما هستند؟ چه کاری می کنید؟ کجائید؟ از لحظه بیداری تا لحظه خواب وقایع را از خاطر بگذرانید. به یاد داشته باشید به هر نتیجه ای که می رسیم و هر واقعیتی که تجربه می کنیم، چیزی است که ابتدا تصویر آن در ذهن تشکیل می شود.

12_ سرانجام محیط  کاملی را در ذهن طراحی کنید. به موقعیت محل توجه کنید، ذهن و خیال خود را آزاد بگذارید و هیچ محدودیتی قائل نشوید و هرآنچه دلخواه شماست در نظر بگیرید. مانند یک پادشاه فکر کنید. ذهن شما دارای نیرویی است که می تواند شما را به هر آرزویی برساند، تنها در صورتیکه پیام های روشن و واضحی به آن بدهید.

هنری فورد: «تفکر مشکل ترین کارهاست و شاید به این دلیل است که کمتر کسی زحمت آنرا بخود می دهد.


موفقیت مستلزم مقداری تلاش و کوشش است. این دوازده تمرین را انجام دهید و پیشرفت خود را ثبت کنید. اگر زندگی انسان ارزش ادامه دادن داشته باشد ارزش ثبت کردن را هم دارد. 


قلاب

قلاب, سعید پورندی موفقیت،آنتونی رابینز ,تفاوت مردان موفق و ناموفق ,مدلسازی , راههای مدلسازی, شادی ,آرامش ,خوشبختی ,نشاط ,آموزش سعید پورندی

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.