.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

رؤیا و قسمت

رؤیا و قسمت

بیشتر مردم نمی دانند اگر همه نیروهای خود را بر یک جنبه واحد زندگی متمرکز کنند چه قدرت عظیمی بلافاصله در اختیارشان قرار می گیرد. تمرکز کنترل شده همچون اشعه لیزر از تمام موانع غیر قابل نفوذ عبور می کند. اینکه اغلب ما به خواسته های خود دست نمی یابیم، یک دلیلش اینست که تمرکز خود را درست جهت نمی دهیم و نیروهای خود را هرگز متمرکز نمی کنیم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1398/02/17
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

رؤیا و قسمت
 

همه ما رؤیاهائی در سر داریم. همه ما در اعماق روح خود باور داریم عطیه ای خاص  در وجود ماست که میتوانیم تفاوتی ایجاد کنیم و دنیای بهتری سازیم. با اینهمه بسیاری از رویاهایمان فرو مرده و اراده و میل ما به تغییر سرنوشت  ضعیف شده است واعتماد بنفسی که ضامن پیروزی است از دست داده ایم.
 
بیشتر مردم نمی دانند اگر همه نیروهای خود را بر یک جنبه واحد زندگی متمرکز کنند چه قدرت عظیمی  بلافاصله در اختیارشان قرار می گیرد. تمرکز کنترل شده همچون اشعه لیزر از تمام موانع غیر قابل نفوذ عبور می کند. اینکه اغلب ما به خواسته های خود دست نمی یابیم، یک دلیلش اینست که تمرکز خود را درست جهت نمی دهیم و نیروهای خود را هرگز متمرکز نمی کنیم.


درواقع دلیل شکست اغلب مردم پرداختن به مسائل کم اهمیت و غرق شدن در آن و عدم تمرکز قوا بر روی اهداف اصلی است.

چه عاملی باعث می شود کیفیت زندگی افراد متفاوت باشد؟ چگونه بعضی ها زندگی نکبت باری دارند و بعضی دیگر زندگیشان الهام بخش می شود؟ بعضی ها سرمشق و الگو هستند و برخی دیگر سرخورده؟  
ما به جهان آمده ایم تا کاری بزرگ را به انجام برسانیم و در وجود هریک از ما موهبتی خاص نهفته است، استعداد و نبوغی که منتظر یک تلنگر است. آفریدگار ما، ما را دوست دارد وهریک از ما را بصورت موجوداتی بی همتا خلق کرده، لیکن امکانات و فرصت هائی مساوی به ما عطا کرده است تا از حداکثر مواهب بهره ببریم.
 
رابینز: « لحظه ای را به یاد می آورم که زندگی من دگرگون شد. در آن لحظه تصمیم گرفتم تمام جنبه های زندگی خود را تغییر دهم. تصمیم گرفتم که هرگز به کمتر از آنچه میتوانم قانع نشوم. چه کسی باور میکرد که این تصمیم روزی مرا به جایی برساند که باورنکردنی است.»

 در درون هر فرد نیروئی است که می تواند واقعا هر چیزی را دگرگون کند و تغییرات بزرگی را در یک لحظه به انجام برساند.  اما تغییری ارزشمند است که پایدار و ماندگار باشد. افراد بسیاری از ایجاد تغییر واهمه دارند چون فکر می کنند تغییرات موقتی هستند. برای ایجاد هرگونه تغییر سه اصل اساسی وجود دارد که بسیار نیرومند و مؤثرند.


قدم اول: معیار های خود را بالا ببرید.


هر زمان که صمیمانه مایل به تغییری باشید اولین کاری که باید بکنید بالا بردن سطح معیارها و استانداردهاست. زنان و مردانی چون گاندی، هلن کلر و انیشتین که هدفهای بزرگ و دور از دسترسی داشتند، معیارهای خود را ترقی دادند و طبق آن عمل کردند و تصمیم گرفتند به کمتر از آن راضی نشوند. نیروئی که در اختیار آنان بود در اختیار شما هم هست، بشرط آنکه شهامت داشته باشید و آنرا بکار گیرید.


هر تغییری با یک قدم ساده آغاز می شود و آن اینست که در خود تغییری پدید آورید.


 
قدم دوم: عقاید زیان آور را تغییر دهید.


با بالا بردن معیارها و تعیین اهداف بزرگتر باید اعتقادات خود را نیز بالا ببرید. زیرا در شما احساس اطمینانی ایجاد می کند که نیروی عظیم درونتان را بیدار می کند. اعتقادات شما اعمال، افکار و احساسات ما را تشکیل می دهند. در نتیجه تغییر نظام اعتقادی، هسته مرکزی هر تغییر پایداری است که در زندگی خود ایجاد می کنیم.

اگر گاندی با تمام رشته های وجود خود به قدرتی که در زمینه مقاومت بدون خشونت داشت معتقد نبود آنگونه موفق نمی بود.  قدرت ایمان، یعنی احساس اطمینان، نیروئی است که در پشت هر موفقیت بزرگ تاریخی نهفته است.


قدم سوم: شیوه کار را تغییر دهید.


اگر معیار بالاتری را در نظر گرفتید و  توانستید خود را متقاعد کنید، قطعا راه رسیدن به هدف را نیز پیدا می کنید. بهترین شیوه این است که الگوی نمونه ای پیدا کنید ، کسی که قبل از شما به نتایج دلخواه رسیده باشد. آنگاه بینید چه اطلاعاتی دارد، چه میکند و اعتقادات اساسی آنان چیست. با اینکار در وقتتان صرفه جوئی می کنید و میتوانید تغییرات بهتری را نیز انجام دهید. اما دانستن کافی نیست!
در زندگی بسیاری از مردم می دانند چه می کنند، اما فقط تعداد کمی به آنچه می دانند عمل می کنند.
 

پنج اصل مهم یادگیری:

 1_ تسلط بر عواطف و احساسات: هر عملی که انجام می دهیم برای تغییر نحوه احساس است. با اینحال بسیاری از ما همه هوش و استعداد خود را عمدا بکار می گیریم تا خود را در حالتی ضعیف کننده قرار دهیم، خود را به دست حوادث می سپاریم و سعی بر کنترل احساسات خود نداریم، در صورتی که احساسات ما در اختیار ماست تا با تسلط بر آن روحیه خود را بهبود بخشیم.

2_ تسلط بر جسم: کنترل سلامت جسمی را بدست گیرید تا علاوه بر حفظ ظاهر، احساس بهتری داشته باشید تا به هدف خود برسید.

3_ تسلط بر روابط: بزرگترین سرمایه ما روابط ماست. پس سعی کنید با خود و دیگران روابط عالی داشته باشید.

4_ تسلط بر امور مالی: اکثر ما فشار مالی را احساس می کنیم و تصور داریم که پول بیشتر این فشار را تخفیف می دهد. اما این یک سراب و فریب فرهنگی بزرگ است. باید عقایدتان را عوض کنید و پول را نه به عنوان هدف نهائی و وسیله خوشبختی، بلکه به عنوان ابزاری برای کمک و خدمت بنگرید.

5_ تسلط بر زمان: تصمیم واقعی بگیرید، شیوه ها و نقشه های لازم برای اجرای آن تصمیم را طراحی کنید. اگر مصمم باشید، به مهلت های زمانی توجه کنید و نرمش لازم را برای تغییر طرز تفکر داشته باشید، آن تصمیم ها عملی خواهند شد.
 رؤیا و قسمت

سعید پورندی موفقیت، رؤیا و قسمت, آنتونی رابینز ,تفاوت مردان موفق و ناموفق ,مدلسازی , راههای مدلسازی, شادی ,آرامش ,خوشبختی ,نشاط ,آموزش سعید پورندی

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.