.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

نظام باور ها

نظام باور ها

آنچه شکل و نحوه زندگانی مارا مشخص میکند، نه وقایع بیرونی، بلکه نظام اعتقادی و تعبیر و تفسیری است که از وقایع بیرونی می کنیم. عقاید ما نیروهایی هستند که ما را راهنمایی می کنند و به ما می گویند چه عملی منتهی به درد و رنج و چه کاری منجر به خوشی و لذت می شود. تعیین خوب یا بد بودن اتفاقات چیزی است که بر اساس باورهای ما و از طریق تعمیم تجربه های گذشته انجام می شود. اساس تعمیم شباهت بین الگوهاست. وقتی چیزی را قبلا تجربه کرده باشیم در ما احساس اطمینان ایجاد می شود و در صورت تکرارآن یا وقوع موارد مشابه ذهن آنرا تعمیم می دهد. گاهی ممکن است تعمیم باعث ایجاد عقاید محدود کننده شود. مثلا وقتی چندبار با کوشش به نتیجه دلخواه نمی رسید، این اعتقاد در شما ایجاد می شود که فرد نالایقی هستید. مشکل اینگونه اعتقادات این است که نمی گذارند بفهمید واقعا چه کسی هستید و چه توانایی هایی دارید. در این زمینه سه مشکل اساسی وجود دارد:

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/01/11
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

آنچه شکل و نحوه زندگانی مارا مشخص میکند، نه وقایع بیرونی، بلکه نظام اعتقادی و تعبیر و تفسیری است که از وقایع بیرونی می کنیم. عقاید ما نیروهایی هستند که ما را راهنمایی می کنند و به ما می گویند چه عملی منتهی به درد و رنج و چه کاری منجر به خوشی و لذت می شود.

 
تعیین خوب یا بد بودن اتفاقات چیزی است که بر اساس باورهای ما و از طریق تعمیم تجربه های گذشته انجام می شود.

 

اساس تعمیم شباهت بین الگوهاست. وقتی چیزی را قبلا تجربه کرده باشیم در ما احساس اطمینان ایجاد می شود و درصورت تکرارآن یا وقوع موارد مشابه ذهن آنرا تعمیم می دهد. گاهی ممکن است تعمیم باعث ایجاد عقاید محدود کننده شود. مثلا وقتی چندبار با کوشش به نتیجه دلخواه نمی رسید، این اعتقاد در شما ایجاد می شود که فرد نالایقی هستید. مشکل اینگونه اعتقادات این است که نمی گذارند بفهمید واقعا چه کسی هستید وچه توانایی هایی دارید.

 

 ما نسبت به عقاید خود طوری رفتار می کنیم که انگارواقعیت دارند و وحی منزل هستند. هر کاری که می کنیم، به طور آگاهانه یا ناآگاهانه ناشی از این عقیده است که چه چیزی موجب رنج و یا لذت ما می شود. باورها دارای  نیروهای سازنده و مخربی هستند. نوع باورهای ما و تعبیر ما از تجربه های زندگانی می تواند باعث نابودی و یا نجات زندگی ما شود، و یا وضعیت جسمانی ما را عوض کند و باعث بیماری یا شفای بیماری شود.

 اثر ایمان و عقیده، گاه محدود به زمینه خاص و مشخصی است. توانائی شما در زمینه هنر، تعمیرات اتومبیل و یا محاسبه و ریاضی از این جمله است. برعکس بعضی از عقاید جنبه کلی دارند و جنبه های گوناگون زندگی را در برمی گیرند که ممکن است در عین حال، مثبت یا منفی باشند. به این گونه باورها «اعتقادات جهانی» می گوئیم.

 

اعتقادات جهانی، اعتقادات کلی در امور گوناگون زندگی مثل شخصیت ما، مردم، کار، زمان، و پول هستند. اگر یکی از اعتقادات منفی و بازدارنده خود را تغییر دهید، تقریبا کلیه جنبه های زندگی تان دگرگون می شود. به محض آنکه عقیده ای را پذیرفتید، آن عقیده فرمانروای نظام عصبی ما می شود و نیرویی پیدا می کند که می تواند قابلیت های حال و آتی شما را افزایش دهد و یا به نابودی بکشاند.

 

 ایمان و اعتقاد

 اعتقاد، احساس اطمینانی است که نسبت به امور و اشیاء داریم. این احساس اطمینان باعث می شود که نیروی درونی خود را بهتر بکارگیریم و در نتیجه، اعمالی که از ما سر می زند هوشمندانه تر باشد.

 

ما برای هر مسأله  ای راه حلی در درون خود داریم، اما غالبا نداشتن ایمان و احساس یقین و اطمینان موجب می شود که نتوانیم از قابلیت های خود استفاده کنیم.

 

ساده ترین راه درک ایمان آنست که سنگ بنای آن،یعنی نظریه را بشناسیم. ممکن است نظریه های گوناگونی داشته باشید مثل اینکه بگویید «من جذاب و زیبا هستم». این یک نظریه است.شاید کمی فکر کنید و بگویید «من زیاد هم جذاب نیستم!».

 

 اما اگر تجربه ها و دلایل کافی برای حرفتان داشته باشید که باعث شود به حرف خود حس اطمینان داشته باشید در این صورت شما به این حرف اعتقاد دارید. همه این تجربه ها و دلایل، وقتی در جهت تقویت نظریه اولیه به کار روند، مانند پایه های میز عمل می کنند و لذا آن نظریه محکم به نظر می رسد و کم کم انسان آنرا باور می کند. یعنی نظریه تبدیل به اعتقاد می شود.


ما می توانیم به هر نظریه ای اعتقاد پیدا کنیم، بشرط آنکه پایه های قوی، یعنی در واقع تجربه های مرجع در اختیار داشته باشیم. عواملی که باعث تقویت اعتقادات ما می شود شامل تجربه های شخصی، خاطرات، اشخاص، کتاب ها، سینما، و گاهی خیال و تصور ما می باشند. فشار عاطفی که در هر یک از این مراجع احساس می کنیم در استحکام و وسعت این پایه ها اهمیت دارد.

 

اگر شما اطمینانی مطلق که ناشی از ایمان قوی است در خود بوجود آورید، در آن صورت واقعا به انجام هر کاری قادر هستید ولو اینکه دیگران به غیر ممکن بودن آن اطمینان داشته باشند.

 برای دریافت نسخه کامل این مقاله روی لینک بزنید.

 

 

دوستان عزیز اگر به این مبحث علاقه مندید فایل آموزشی استاد سعید پورندی در زمینه باور خواسته و ناخواسته را از دست ندهید. کافیست روی دانلود فایل کلیک کنید.


نظام باور ها

موفقیت, رشد شخصی, قانون جذب, انگیزه, انگیزشی, فایل های انگیزشی, سعید پورندی, قرار عاشقی, ویدئو موفقیت, قانون جذب, عاشقانه با خدا, هدف گذاری, قانون جاذبه, تغییر, نجواهای عاشقانه, ارتباط با خدا, مقاله, مقاله موفقیت, آهنگ انگیزشی، روانشناسی, کسب و کار, خوشبختی, تصمیم, روابط, تحول, صبح شاد, انگیزشی صبح, نظام باورها, باور و ایمان

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

مثل همیشه عااااالی بود👍☺

نویسنده : نداموسوی

سلام آقا سعید کاشکی می شد در پایان مقاله اونو به صورت پی دی اف دانلود کرد

نویسنده : احمد حیدری

پاسخ : سلام سعی میکنیم در اینده این مورد رو اعمال کنیم.ممنون از شما و توجهتون


نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.