.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

هرگز در حصار شرایط نمانید!

هرگز در حصار شرایط نمانید!

زندگینامه نیک وویی چیچ ؛ برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و فکر کنید هیچ دستی ندارید و نمی‌توانید چیزی را با انگشتانتان لمس کنید یا با دوستانتان دست بدهید و یا حتی عزیزانتان را در آغوش بگیرید. اگر هیچ پایی برای راه رفتن نداشته باشید چه؟ آری! نمی‌توانید با دوستانتان پیاده‌روی کنید. دوچرخه‌سواری کنید یا پا به پای فرزندتان بدوید. هر کدام از این شرایط بسیار دشوارند. فقط کافی است یک لحظه به این فکر کنید که دست و پا ندارید! حتی فکر کردن به این موضوع تن آدم را به لرزه می‌اندازد.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1396/12/07
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

«من بدون دست و پا به دنیا آمدم. اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر می‌کنم و به میلیون‌ها نفر الهام می‌بخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند.»

 

نیک وویی چیچ در سال ۱۹۸۲ در ملبورن استرالیا به دنیا آمد. پدرش که موقع تولدش در اتاق زایمان بود، از دیدنش بدحال شد و بیرون رفت. مادرش که پرستار همان بیمارستان بود، متوجه شد که اتفاق بدی افتاده است. پرسید چه شده؟ بچه مرا کجا بردید؟ کسی توان نداشت ماجرا را بگوید. او بدون دو دست و پا به دنیا آمد، فقط یک تنه بود. هیچ کس او را بغل نکرد. مدتی طول کشید تا پدر و مادرش بر احساس شوک خود غلبه کنند و او را مهربان‌تر نگاه کنند.

 

از وقتی پا به این جهان گذاشت، یک دنیا غم، مشکل، سؤال، اضطراب و اندوه را برای والدینش آورد: عاقبت این بچه چه می‌شود؟ از کجا زندگی‌اش را تأمین کند؟ شغل؟ تحصیلات؟ آینده؟ همه چیز در هاله ابهام قرار داشت؛ و البته شاید به نوعی واضح بود: هیچ آینده‌ای در انتظارم نبود.

 

نیک می گوید:,, سال‌های کودکی‌ ام در رنج می‌گذشت. شب‌های زیادی به درگاه خدا التماس می‌کردم، گریه می‌کردم که معجزه کند و یک دست، فقط یک دست به من بدهد. هر صبح وقتی بیدار می‌شدم، به شانه‌ام نگاه می‌کردم ببینم آیا بازویی جوانه زده است؟ اما هیچ خبری نبود! هر صبح افسرده‌تر، ناراحت تر و ناامیدتر روز را آغاز می‌کردم و شب‌ها دوباره دعا و مناجات را از سر می‌گرفتم به امید یک معجزه.

 

کم‌کم این اندیشه در ذهنم جان گرفت که شاید خداوند از خلقت من هدفی داشته است. والدینم نیز که افرادی مذهبی هستند، به مرور زمان به این باور رسیده بودند و می‌گفتند حتماً هدفی در آفرینش تو هست. از وقتی این فکر در من جوانه زد، دیگر منتظر جوانه زدن دست و پایم نشدم. تلاش کردم هدف از آفرینشم را پیدا کنم و سرانجام آن را پیدا کردم. من معجزه‌ای را که از خداوند طلب می‌کردم، خودم در زندگی‌ام رقم زدم.,,

 

برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و فکر کنید هیچ دستی ندارید و نمی‌توانید چیزی را با انگشتانتان لمس کنید یا با دوستانتان دست بدهید و یا حتی عزیزانتان را در آغوش بگیرید. اگر هیچ پایی برای راه رفتن نداشته باشید چه؟ آری! نمی‌توانید با دوستانتان پیاده‌روی کنید. دوچرخه‌سواری کنید یا پا به پای فرزندتان بدوید. هر کدام از این شرایط بسیار دشوارند. فقط کافی است یک لحظه به این فکر کنید که دست و پا ندارید! حتی فکر کردن به این موضوع تن آدم را به لرزه می‌اندازد.

 

نیک به مدرسه رفت اما در سن 8 سالگی به دلیل تمسخرهای شدید همکلاسی‌هایش دچار افسردگی شد و اقدام به خودکشی کرد. اما خودش می‌گوید به دلیل علاقه به پدر و مادرش از این کار منصرف شده است. او با تلاش بسیار زیاد و با کمک مادرش یاد گرفت با دو انگشتی که در انتهای اندامی مانند پا در سمت چپ پائین‌تنه‌اش وجود دارد، بنویسد و کارهای روزانه دیگری مانند نوشیدن آب با لیوان، تایپ، پرتاب توپ بیس‌بال و ... را انجام دهد.

 

نیک وقتی یک دانش آموز دبیرستانی بود به عنوان رهبر گروه برای موسسه خیریه اعانه جمع می‌کرد و در سن 17 سالگی موسسه خود با عنوان «زندگی بدون دست و پا» را به منظور امید دادن به افراد افسرده و ناتوان تأسیس کرد. در سن 21 سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل گردید و با ادامه فعالیت‌های خود در نهایت تبدیل به شخصی شد که سخنرانی‌هایش برای میلیون‌ها شنونده در سراسر جهان امید به زندگی و انگیزه به ارمغان می‌آورد.

 

 نیک وویی چیچ سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی زندگی بی‌حدومرز و  نویسنده کتابی با همین اسم در ۱۲ فصل است. او در جنوب کالیفرنیا زندگی می‌کند و مهارت‌هایی چون شنا، موج‌سواری و بازی گلف دارد. گوشه گوشه کتاب « زندگی بی‌حد و مرز» او نشان‌دهنده روحیه و انگیزه یکی از عجیب‌ترین انسان‌هایی است که امروز در عنفوان جوانی به سر می‌برد و با نیرویی روانی و انگیزشی، به دیگران روحیه و امید می‌بخشد.

 

آنچه نیک را از هزاران انسان سالم و تندرست و معلول جسمی متمایز می کند ایمان اوست. ایمان به قدرت بیکران الهی و توانایی های خودش در عین معلولیت باعث شد از فردی منزوی، تنها، ناتوان و نیازمند به مردی سرزنده، قدرتمند و یک سخنران الهام بخش تبدیل شود.

 

نیک در سال 2008 ، کانایی ماهارا را ملاقات نمود. کانایی می‌گوید "وقتی برای اولیک بار نیک را دیدم همه آنچه را که در یک نفر دیگر به دنبالش بودم در او یافتم. او مرد و همسر مورد نظر من برای ازدواج بود.


بسیاری از مردم ممکن است از خود این سؤال را بپرسند که نیک چگونه می‌تواند حلقه ازدواج را دست همسرش کند؟ اما وی با نبوغ منحصربفرد خود اینکار را به انجام رساند. نیک به کانایی گفت: "عزیزم، آیا می‌تونم دستت رو ببوسم؟!" و در حالی‌که حلقه بین لبهایش قرار دادشت، آن‌را داخل انگشت ازدواج همسرش نمود. کانایی گفت من فکر کردم نیک می‌خواهد انگشت مرا گاز بگیرد؛ اما بلافاصله متوجه شدم حلقه را وارد انگشتم کرده‌است.
نیک گفت: "عزیزم، من تورا دوست دارم. آیا دوست داری با من ازدواج کنی و بقیه عمرت را با من سپری کنی؟". در آن لحظه کانایی فقط می‌گریست.

 

این زوج خوشبخت از صمیمت خود می‌گویند و اینکه کاملا از زندگی زناشویی خود راضی هستند و هر آنچه نیک نیاز دارد در اختیارش است. پس از ازدواج آن‌ها در کالیفرنیای جنوبی زندگی خود را آغاز کردند. نیک مشغول نویسندگی و تنظیم سمینارهای خود است و همسرش خانه‌داری و نگهداری از او را به عهده دارد. خداوند چهار نعمت بزرگ دیگر به نیک داد. او صاحب ۴ فرزند کاملا سالم و زیبا شد.

 

این پاداش یک بنده مؤمن و شاکر است، هر چند با درجه بالایی از نقص عضو؛ یک همسر و فرزند زیبا و زندگی کاملا شاد و مهیج!

 

«ما همسفریم. در آغاز سفرمان، لطفا قدری درنگ کن و درباره تمامی محدودیت هایی فکر کن که بر زندگی خویش تحمیل کرده ای و یا به دیگران اجازه داده ای بر زندگیت تحمیل کنند. اکنون به این بیندیش که رهایی از این محدودیت ها چه حس و حالی دارد. زندگی تو چگونه می بود اگر همه چیز برایت ممکن می شد؟»

 


هرگز در حصار شرایط نمانید!

موفقیت, رشد شخصی, قانون جذب, انگیزه, انگیزشی, فایل های انگیزشی, سعید پورندی, قرار عاشقی, ویدئو موفقیت, هرگز در حصار شرایط نمانید, راز موفقیت وارن بافت, عاشقانه با خدا, هدف گذاری, قانون جاذبه, تغییر, نجواهای عاشقانه, ارتباط با خدا, مقاله, مقاله موفقیت, آهنگ انگیزشی، روانشناسی, کسب و کار, خوشبختی, تصمیم, روابط, تحول, صبح شاد, انگیزشی صبح,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

اراده وعشق به انتخاب اهی

اراده نیک وسر تعظیم در مقابل اراده خداوند وعشق به زندگی از نبک انسان خارق اعاده وغیر فابل تصور ساخته است

نویسنده : محمد طوسیان


نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.