.: به نام خدا :. .: کاربران عزیز وب سایت دهکده جهانی با قالب گرافیکی جدید جهت دسترسی راحت به اطلاعات راه اندازی شد :.

روزه فکری راه مقابله با افکار منفی

روزه فکری راه مقابله با افکار منفی

طرز فکری که ما را به سطح کنونی زندگی رسانده است ما را به مقصدی که در نظر داریم نخواهد رساند. برای بالا بردن سطح فکری خود باید برای همیشه دیوارهای ترس خود را فرو ریزیم و تمرکز فکری خود را تحت کنترل درآوریم. نباید خود را درگیر مشکلات آنی کنیم، بلکه به موقع به راه حل ها توجه نماییم.

دسته بندی : مقالات - مقالات موفقیت
تاریخ انتشار : 1397/03/24
حجم فایل :
زمان فایل :
توضیحات

روزه فکری راه مقابله با افکار منفی

طرز فکری که ما را به سطح کنونی زندگی رسانده است ما را به مقصدی که در نظر داریم نخواهد رساند. برای بالا بردن سطح فکری خود باید برای همیشه دیوارهای ترس خود را فرو ریزیم و تمرکز فکری خود را تحت کنترل درآوریم. نباید خود را درگیر مشکلات آنی کنیم، بلکه به موقع به راه حل ها توجه نماییم.


زندگی باید تعادل داشته باشد. بدبینی ممکن است گاهی اوقات شما را در مقابل رنج ها محافظت کند، اما مانع یافتن راه حل هایی برای مشکلات خواهد بود. راه هدایت راه میانه است. اگر چشم برهم بگذاریم و علف های هرزه ای که در باغمان ریشه می کنند نبینیم این خوش خیالی ما را نابود خواهد کرد.


ما نباید نسبت به علفهای هرز دیدگاه منفی داشته باشیم. بلکه باید به آنها توجه کنیم و به عنوان واقعیت بپذیریم و به فکر راه حلی برای آنها باشیم و دست به کاری بزنیم. اگر آنها را نادیده بگیریم یا خشمگین شویم و یا از آنها بترسیم سودی برای ما نخواهد داشت. باید آنها را به سادگی وجین کنید تا روحیه ای شاد پیدا کنید. مشکلات باعث نیرومندی و هوشیاری می شوند.

 

وقتی افکار منفی وارد ذهن می شوند نباید به خود صدمه بزنیم و با آنها بجنگیم، بلکه به سادگی و به سرعت الگوی ذهنی منفی را در هم بریزیم و تخم های تازه ای از موفقیت های فکری، احساسی، جسمی، مالی، معنوی و شغلی بکاریم.

 

ساده ترین روش برای رفع نگرانی توجه به راه حل است. هدف ما این نیست که بر مشکلات زندگی سرپوش بگذاریم، بلکه می خواهیم خود را در وضعیت فکری و عاطفی بهتری قرار دهیم تا راه حلی برای مشکلات پیدا کنیم و عملا برای رفع آنها قدمی برداریم.


در زندگی هرگز بیش از 10 درصد وقت خود را صرف هیچ مشکلی نکنید. 90 درصد بقیه را به راه حل ها بیندیشید. یادتان باشد بیشتر مسائل کم اهمیت هستند، پس وقت و انرژی خود را برای آنها هدر ندهید.


در ده روز آینده که از هم اکنون شروع می شود خود را مقید کنید که کنترل کامل همه قوای فکری و عاطفی خود را به دست گیرید و هم اکنون تصمیم بگیرید که به مدت ده روز متوالی دچار افکار و احساسات ضعیف کننده و منفی نشوید.

 

 

روزه فکری ده روزه چهار قانون ساده دارد:


قانون اول: در ده روز متوالی اینده هیچ گونه فکر واحساس منفی و ضعیف کننده به خود راه ندهید، و از سؤالات، کلمات و تمثیل های ناتوان کننده دوری کنید.


قانون دوم: هرگاه متوجه افکار منفی شدید بلافاصله فکر خود را به چیز بهتری متوجه سازید. از سؤالات مشکل گشا استفاده کنید. مثلا ببینید جنبه های مختلف کار چه عیبی دارند و چه چیزی هنوز کامل نیست. با اینکار روحیه شما تقویت می شود و در عین حال مشخص می کنید که چه چیزهایی باید تغییر کند.


قانون سوم: در ده روز آینده فقط به راه حل ها بیندیشید نه مشکلات.


قانون چهارم: چنانچه در این ده روز دچار لغزش شدید و خود را غرق احساسات منفی یافتید خود را سرزنش نکنید. بلافاصله فکر خود را عوض کنید. اکر نتوانستید باید از صبح روز بعد به مدت ده روز روزه فکری را ادامه دهید. سعی کنید الگوهای منفی را به سرعت در هم بشکنید. نگذارید بیش از 5 دقیقه در حالت منفی بمانید و الا روزه فکری تأثیر خود را از دست می دهد.

 

یاد بگیرید که دفعه بعد زودتر تصمیم خود را بشکنید. هدف اینست که مشکلات را پیش از آنکه شما را نارحت کنند از میان بردارید. با اینکار عادت می کنید در موقع بروز مشکل متوجه راه حل ها باشید و روحیه خود را مثبت نگه دارید.


این تعهد ده روزه را برای خود ایجاد نکنید، مگر اینکه یقین داشته باشید آنرا به مدت ده روز تمام حفظ خواهید کرد. همین که تصمیم گرفتید باید به قول خود پایبند باشید. از سؤالات نیروبخش، کلمات دگرکون کنند، تمثیل های جهانی نیرو بخش، تغییر مرکز توجه و حالات جسمی که در مقالات قبل به آنها پرداخته ایم استفاده کنید.


آنچه ممکن است مانع شما شود سه چیز است: تنبلی، ترس و عادت ها. این تمرین باعث می شود این سه مانع را پشت سر بگذارید و تغییراتی پاینده در زندگی خود ایجاد کنید که هر چه زمان بگذرد بیشتر از منافع آن بهره مند شوید.


با این تمرین الگوهای منفی که مانع موفقیت شما می شوند می شناسید. مغزتان الگوهای نیروبخش تازه ای در زندگی تان بوجود می آورد. با ایجاد تغییرات تازه اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. عادتها، معیارها، و انتطارات تازه ای در شما ایجاد می شود که به صورتی باور نکردنی به رشدتان کمک می کند. زمان آن رسیده است که دانسته های خود را به مرحله عمل درآورید و با ایجاد تغییرات ساده توانایی های خود را بالا ببرید تا زندگی بهتری داشته باشید.  

 

جیم ران می گوید:« اگر خوردن را فراموش کردی بکن، اما مطالعه را فراموش نکن.»

 

رهبران بزرگ اهل مطالعه اند. مطالعه مطالب ارزشمندی که ما را قوی می سازند و نکته های تازه ای به ما یاد می دهند از خوردن غذا واجب تر است. پس تصمیم بگیرید و از شیوه هایی که مطالعه کردید استفاده کنید تا به موفقیت های بزرگ دست یابید.

 

 دریافت مقاله امپراطوری افکار 

 

 


روزه فکری راه مقابله با افکار منفی

روزه فکری راه مقابله با افکار منفی, تمرین کاربردی برای کنترل افکار منفی, چگونه افکار خویش را تغییر دهیم, راه ایجاد تغییر در زندگی ,کنترل احساسات، کنترل عواطف و احساسات منفی, افکار منفی, روزه فکری چیست, روش رفع نگرانی , تعادل در زندگی, بدبینی و خوش بینی, روزه فکری برای مقابله با افکار منفی, روزه فکری, موفقیت,

مقالات مرتبط


نظرات و پیشنهادات
کاربر گرامی: لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نظرات و پیشنهادات :

موضوع :  

نام و نام خانوادگی :

شماره تماس:  

آدرس ایمیل :  
 

متن :  

تصویر امنیتی:

لطفا تا ثبت شدن فرم و نمایش عبارت تایید شکیبا باشید.

سبد خرید( 0 )
عضویت/ورود
ارجاع به بالا تماس با ما
 
راههای تماس با دهکده جهانی موفقیت
 
 
 
پیام مدیر Label

دهکده جهانی موفقیت سعید پورندی برترین سایت موفقیت و انگیزشی در ایران

.:: Powered By KSPgroup.ir ::. اخبار سایت آخرین مقالات آرشیو اخبار آخرین خبر تخفیف ویژه به مناسبت میلاد امام رضا(ع)

تخفیف ویژه به تمامی عزیزانی که مصصم به ایجاد تغییر بزرگ در زندگی خود هستند.

آخرین فرصت را از دست ندهید.